Рейтинг Тимошенко зріс вдвічі та продовжує рости

Новости

Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» в рамках проекту «Портрети регіонів», яке проводилось з 16 листопада по 16 грудня і в ході якого було опитано близько 40000 респондентів (1600 в кожній області) є найбільш репрезентативним дослідженням останнього півріччя. Через велику кількість респондентів воно може вважатись таким, що дає найбільш точні цифри та доволі точно говорить нам про тенденції, які є в українському політичному житті країни та її регіонів.

Першою тенденцією є, звичайно, ріст передвиборчого рейтингу Юлії Володимирівни Тимошенко. За останній рік вона зробила динамічний стрибок із другої позиції у грудні 2017 року до лідера електоральних симпатій із рейтингом 20,8%. Рейтинг Юлії Володимирівни за рік зріс удвічі, в той час, як рейтинг Петра Порошенка удвічі впав, що пояснюється незадоволенням українцями соціально-економічною політикою, що впроваджується в країні. І хоча прихильники Президента зазначають, що за чинною Конституцією глава держави не відповідає за економіку і соціальну політику, але українці не бачать великої різниці між Порошенком і його протеже Гройсманом, тим більш Президент має найбільшу фракцію в Парламенті і має достатньо важелів для впливу на процеси в країні.

Якщо ж казати про інших учасників виборчих перегонів, то вони розмістились наступним чином: за В.Зеленського готові проголосувати 13,4%, П.Порошенка – 11,1%, Ю.Бойка – 9,6%, А.Гриценка – 7,8%, О.Ляшка – 6,6%, С.Вакарчука – 4,6%, Є.Мураєва – 4,5%, О.Шевченка – 4,2%. Рейтинг інших кандидатів – менше 3%

Окремо слід відмітити, що Петро Порошенко поки програє битву за друге місце кандидату-коміку Володимиру Зеленському, а рейтинг Анатолія Гриценко, який намагався довгий час відігравати роль третьої сили, балансуючи між Юлією Тимошенко і Петром Порошенком, просів і він займає четверту позицію. І як би він не намагався заявляти про об’єднання всіх «демократичних кандидатів» навколо своєї персони, але без підтримки Святослава Вакарчука і Романа Безсмертного шансів в нього на боротьбу хоча б за вихід у другий тур немає.

Петро Порошенко має найбільший «антирейтиг» (близько 50%), що доволі сильно ускладнює можливість перемоги у Президентських виборах вцілому. Адже доволі складно стати Президентом, якщо половина країни не хоче тебе бачити. Втім і такий варіант можливий.

«Умовно проросійські» кандидати Ю.Бойко і Є.Мураєв разом займають нішу в 14% — це відображає загальну питому вагу такого електорату в Україні, і поки ці кандидати не об’єднаються, сподіватись на вихід у другий тур Ю.Бойку не слід.

Моделювання другого туру президентських виборів серед усіх опитаних дало наступні результати: Ю.Тимошенко впевнено перемагає у парах з П.Порошенком (29% проти 15%) та Ю.Бойком (29% проти 16%). Також у неї вищий результат у парі з А.Гриценком (26% проти 21%) і майже рівні позиції у парі з В.Зеленським (25% проти 26%). Серед тих, хто має намір брати участь у голосуванні у першому турі, результати наступні: Ю.Тимошенко також упевнено лідирує у парах з П.Порошенком та Ю.Бойком (34% проти 18%), має перевагу у парі з А.Гриценком (30% проти 25%) та незначну з В.Зеленським (30% проти 29%). У той же час через те, що 20% українців досі не визначились зі своїм вибором, то говорити про впевнену перемогу Юлії Володимирівни ще завчасно і тому, ані їй, ані її команді не треба розслаблятись.

Ю.Тимошенко лідирує практично у всіх областях України за виключенням Донецької, Луганської та Харківської, де першу позицію посідає Ю.Бойко. На Львівщині вона поділяє лідерські позиції з П.Порошенком та А.Гриценком, на Івано-Франківщині – з О.Шевченком, на Миколаївщині – з В.Зеленським. Така підтримка говорить, що її меседжі зрозумілі і знаходять підтримку у кожного українця, незалежно від місця проживання та регіональної ознаки. Нарешті Україні вдалось позбутись регіоналізму в підтримці політиків. Не в останню чергу це відбулось за рахунок того, що політики стали озвучувати тези, які стосуються однаково кожного українця, не дивлячись на те, живе він в Одесі, Львові, Дніпрі чи Харкові. Слід констатувати, що «Новий Курс України» почули у кожному куточку України і він отримав підтримку серед українців.

 

Микола Мельник,

політичний експерт

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новости
Фото дня 16.03.2019. Кіт-спортсмен (р-н Інституту)

Марганецкий очевидец. Фото: Володимира Садикова

Новости
Зграя собак тероризує місто…

Останнім часом у соцмережах Марганчани скаржаться на байдужість влади стосовно чисельних зграй безхатніх собак у місті. Особливо занепокоєні батьки маленьких дітей, яки наодинці гуляють та ходять до школи. Агресивних нападів з кожним днем більшає. До нас надіслали відео, де тварини кидаються на людей біля школи №1 що на Ворошилівці.

Новости
І знов розгляд справи перенесено. Марганецькі держслужбовці, як завжди тягнуть час…

Марганецкий очевидец. Фото: Володимира Садикова 15 березня 2019 р. о 10:00 у Марганецькому суді повинно було відбутися чергове засідання відносно заступника Марганецького міського голови Дуплій Л.М. та начальника відділу землекористування та екології Марганецької міської ради Соловйова Є.Ф. за одержання неправомірної вигоди (хабаря) 15 вересня 2016 року в розмірі 46 тисяч …