ВВС News: Як в Україні полюють на активістів після Майдану…

Новости

_104427797_- Де, коли та як саме нападали на активістів в Україні за п’ять років після початку Майдану? У цьому огляді ми зібрали інформацію про понад 70 таких нападів.

Вінницька область▼ Волинська область▼ Дніпропетровська область▼ Донецька область▼ Житомирська область▼ Запорізька область▼ Івано-Франківська область▼ Київська область▼ Кіровоградська область▼ Луганська область▼ Львівська область▼ Одеська область▼ Полтавська область▼ Рівненська область▼ Сумська область▼ Тернопільська область▼ Харківська область▼ Херсонська область▼ Хмельницька область▼ Черкаська область▼ Чернівецька область▼ Київ▼

_104411261_merk-ganzuk-nc

Представлений список, вочевидь, не є вичерпним.

Утім, він дозволяє побачити тенденції нападів на громадських активістів: регіони, де сталося найбільше нападів, категорії людей, на яких нападають найчастіше, та, зрештою, спосіб, у який діють нападники.

Де

В Україні можна виділити три регіони, де бути активістом найнебезпечніше: це Київ та область, Одещина і Дніпропетровщина.

Причому, якщо у столичному регіоні більшість нападів стосувалася боротьби із забудовами та земельних питань, то в Одеській і Дніпропетровській областях найчастіше нападали на активістів, які системно критикують місцеву владу з різних питань.

На Дніпропетровщині окремо виділяється Кривий Ріг, де сталося половина нападів в області, а на Київщині – Ірпінський регіон, де за короткий період було зафіксовано цілу серію конфліктів з активістами.

На кого

Нападають на різні категорії активістів: від захисників природи – до журналістів, від захисників прав ЛГБТ – до націоналістів і членів радикальних організацій.

У зоні ризику також місцеві депутати, їхні помічники, керівники місцевих осередків партій, а також адвокати. Зафіксовано і напад на суддю.

Із понад 70 нападів на активістів більше десяти було проти жінок. Дві з них загинули.

Загалом же з часів Майдану в Україні вбили щонайменше дев’ять активістів.

Як саме

Багато нападів відбувалися за схожою схемою: за активістами стежили та вираховували їхні маршрути, потім один чи кілька нападників атакували біля дому чи місця роботи (є кілька випадків, коли нападали безпосередньо вдома жертв), після чого швидко тікали.

Нерідко цьому передують погрози телефоном чи у соцмережах (деякі активісти зізнавалися, що не сприймали їх всерйоз).

Нападники часто використовують сльозогінний газ, після чого намагаються повалити жертву. Нерідко нападають з битами, арматурою чи більш серйозною зброєю.

Траплялися й випадки зовсім “з 90-х”, коли жертв вивозили в ліс, розстрілювали у їхньому авто, а в одному випадку нападник стріляв з мотоцикла.

Ще одна тенденція – нападників не лякають свідки. Нерідко вони можуть годинами чатувати біля оселі жертви, розпитувати про неї, або ж нападати посеред дня в залюднених місцях.

Є випадки, коли напади траплялися біля дитячих майданчиків, або ж на очах членів сім’ї.

Дуже часто нападники, яких затримує поліція, виявляються жителями інших міст.

Розслідують напади по-різному: в одних справах затримані безпосередні виконавці та навіть організатори, в інших розслідування фактично не відбувається.

Ще деякі завмирають, а потім відновлюються після заміни слідчих.

В окремих випадках поліція заявляла про інсценування нападів або ж вважала смерть активіста самогубством. Але після громадського розголосу слідство відновлювали.

Утім, замовників найбільш резонансних нападів так і не встановлено.

А про хід розслідування багатьох із цих нападів немає жодної публічної інформації.

Дніпропетровська область

_104427285_mediaitem104427284

1. Адвоката Андрія Вербу побили у під’їзді його будинку в Дніпрі у лютому 2017 року.

Пізніше сусіди заявили, що бачили нападників, які за два тижні до цього чатували біля під’їзду. Адвокат вважає, що так його змушували відмовитися від захисту одного з клієнтів.

2. Володимир Садиков

_104427287_-

Журналіста видання “СтопКор” побили в центрі міста Марганець у квітні 2017 року.

У “СтопКорі” це пов’язали з серією матеріалів про корумпованість місцевої влади.

3. Борис Бичков

Помічника депутата криворізької міськради від “Укропу” Миколи Колесника побили троє нападників вночі біля його гаража взимку 2018 року.

За словами Бориса Бичкова, не вкрали нічого, включно з автівкою чи телефоном, але пообіцяли: “Ще зустрінемось”.

Депутат Колесник заявив, що напад на його помічника – це “залякування та тиск”.

4. Сергій Мокряков

_104427289_--

Одного з засновників партії “Сила людей” у Кривому Розі побили в березні 2018 року – четверо нападників вдарили чоловіка важким предметом по голові, повалили на землю й кілька хвилин добивали ногами. Нічого не вкрали.

Депутат міськради Світлана Сова, чиїм помічником є Сергій Мокряков, заявила – пов’язує напад з його дописами про місцевих політиків.

5. Всеволод Новохатько

На дніпровського громадського активіста напали двоє “спортивних” чоловіків у травні 2018 року – за 300 метрів від дому.

Всеволод Новохатько пов’язав це зі своїми публікаціями про зловживання місцевої влади та очільників місцевої поліції.

Слідчі зв’язалися з чоловіком лише через чотири доби після нападу.

6.Віталій Чернявський

_104427411_38212390_2147222942208871_1874822562656026624_n

Авто волонтера і міського депутата Кам’янського від “Батьківщини” підірвали у серпні 2018 року. Чоловіку вдалося вижити, хоча він отримав важкі травми.

Справу розслідують як замах на вбивство.

7. Борис Золотченко

_104427413_--

Організатора фестивалю “КривбасПрайд” побили у Кривому Розі влітку 2018 року.

Більше десяти молодих людей напали на нього, коли він з друзями повертався додому. За кілька місяців до цього на Бориса Золотченка вже нападала група у масках та з балончиками.

8. Артем Морока

Криворізького активіста Артема Мороку побили просто в нього вдома у вересні 2018 року.

Це був не перший напад на чоловіка – до цього на нього був напад у 2015 році, після місцевих виборів.

Сам активіст пов’язує це з критикою місцевої влади і поліції у Кривому Розі.

9. Юрій Малімонов

_104427415_-

Більше читайте за посиланням.

Джерело: ВВС News

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новости
Слова благодарности…

Фото: Дарьи Ждановой На официальной странице волонтера и музыканта Юлии Морозовой в Facebook появилась публикация-благодарность всем тем, кто помог провести Благотворительную акцию “РАзом” в помощь 10-летнему Ратмиру Козаченко:

Новости
ТАНЦЫ НА СЛЕЗАХ…

В воскресенье примерно в одно и тоже время, в городе начались сразу три общественных мероприятия, два из которых носили сугубо агитационный характер двух кандидатов в народные депутаты и одно мероприятие, в центральном парке Островского – благотворительный сбор средств для лечения ребенка.

Новости
ПРИМАРИ ТА РЕАЛЬНІСТЬ ВИБОРЧОГО ОКРУГУ № 40

На шпальтах відомого видання з’явилась публікація про наших кандидатів у нардепи.