Нова соціальна доктрина – шлях до модернізації держави

В п’ятницю, 23 листопада відбувся четвертий Форум, якій проводила лідер партії “Батьківщина”, презентуючи своє бачення майбутнього України та шляхів його побудови. Нова соціальна доктрина, якій був присвячений захід, це, одночасно, і інструмент інтеграції всіх попередніх напрацювань і шлях до модернізації держави. Чому так? А тому що мета, яку проголосила Юлія Тимошенко, це не просто підвищення добробуту чи збільшення державної підтримки (допомоги), це, насамперед, побудова країни, де громадяни будуть щасливі і задоволенні життям. Так, щастя та задоволеність це внутрішній стан людини, проте бідна, голодуюча, неосвічена, хвора та перебуваюча у постійній небезпеці людина не може буде щасливою та задоволеною життям.

Нова соціально доктрина базуватиметься на Новому суспільному договорові й Новій Конституції, бо саме вони визначатимуть повний перелік прав та обов’язків громадян та держави і механізми їхньої взаємодії.

Новий економічний курс стане підґрунтям для фінансового забезпечення добробуту українців, бо лише розвинена економіка спроможна утримувати соціальну сферу на гідному рівні. Без грошей ані сучасну освіту неможливо дітям, підліткам та молоді надати; ані якісні медичні послуги забезпечити; ані соціальну підтримку малозебезпеченим надати; ані пенсії сплатити. Так саме, без коштів нереально сприяти формуванню могутньої армії.

Нова стратегія безпеки повинна стати наріжним каменем на захисті прав і свобод громадянина. Безпеки як внутрішньої, так і зовнішньої. Ці обидві складові загальної суспільної безпеки мають гарантуватися державою.

В свою чергу, Нова соціальна доктрина не є сталим документом. На Форумі Юлія Тимошенко лише оголосила порядок денний її формування, визначила пріоритет та окреслила головні напрямки роботи. Якщо викласти тезово, що потрібно зробити, щоб Нова соціальна доктрина почала працювати, то можна зробити акцент на наступному:

  1. першим указом нового президента буде указ про проведення перепису населення, бо неможливо планувати будь-яку державну політику без розуміння того, якою є чисельність громадян України на даний момент;
  2. пріоритетом діяльності держави має стати виховання та освіта дітей, а доступ до якісної сучасної освіти повинен гарантуватися всім українським дітям без винятку;
  3. кошти, виділені на освіту, мають забезпечити повну її модернізацію та розвиток;
  4. для підвищення якості та доступності отримання медичних послуг буде створена система страхової медицини;
  5. нова влада запровадить комплексну програму підтримки молоді: через іпотечні кредити, без застави і першого внеску, мінімум на 10 років, з державним ринковим страхуванням;
  6. фінансова допомога при народженні дитини буде збільшена;
  7. бізнес отримає можливість скористатися державними кредитами під низькі відсотки;
  8. буде розроблена програма стимулювання створення робочих місць для того, щоб спочатку зменшити рівень трудової міграції з України, а потім мотивувати заробітчан повертатися на батьківщину;
  9. буде змінена податкова політика у напрямку зниження рівня оподаткування та ліквідації відверто здирницьких норм, які вводилися на користь монополістів та олігархів, таких як, наприклад, обкладання податками всіх поштових пересилань за місяць загальною вартістю вище ста євро;
  10. ціна на український газ для населення буде знижена вдвічі у перші тижні після інавгурації нового Президента України.

 

Зрозуміло, що пропагандисти чинної влади одразу всі ці кроки охрестили “популізмом” і… Юлія Тимошенко, нарешті, нагадала що таке популізм і ЧОМУ КОЖЕН ПОЛІТИК, ЯКІЙ БАЖАЄ ЗРОБИТИ ЩОСЬ КОРИСНЕ ДЛЯ ЛЮДЕЙ, ПОВИНЕН БУТИ ПОПУЛІСТОМ!

Популізм – це служіння людям. Це державна політика, спрямована на задоволення інтересів суспільства (популюсу). І лише корупціонери, для виправдання своїх деструктивних дій стосовно людей, надали цьому терміну іншого значення, спорідненого із значення терміну “шахрайство”. Слово “популіст” в українському контексті стало «мантрою» корупціонерів, закликом владних бездарів ударити зброєю по здоровому глузду.  Лідер “Батьківщини” зазначила, що найбільш відомими “популістами” останнього сторіччя були Махатма Ганді, Мартін Лютер Кінг, Левко Лук’яненко, і що саме “популісти” подарували суспільству такі поняття, як “загальнолюдські цінності”.

Саме загальнолюдські цінності є базою для формування соціальної політики держави. Нова соціальна доктрина ґрунтується на загальнолюдських цінностях. Про це варто пам’ятати та згадувати кожного разу, коли черговий корупціонер та кардій бюджетних коштів чи пропагандист, що на них працює, починає свої обвинувачення політиків в “популізмі”.

 

 

Юрій Гаврилечко,

експерт Центру аналізу економічної політики

Scroll to Top
Догори