Корупцію в місті бачить не тільки СТОПКОР, а і інші журналісти…

Новости
e873481e9a1543d18191a893bb802c8e
Марганецкий очевидец

Стандартні механізми боротьби з корупцією застаріли, адже корупціонери добре знають, як діяти в цих умовах так, щоб не бути притягнутими до відповідальності. Тому в Україні створюється унікальна та інноваційна онлайн-платформа для громадських розслідувань корупційних схем – WikiInvestigation. Автори впевнені, що новий механізм дозволить ефективно боротися з корупцією не лише в Україні, а й в інших країнах світу.

Наше місто Марганець знов фігурує щодо проявів корупції:

Як депутати місцевих рад не заявляють про конфлікт інтересів на користь своєї зарплати, олігархів чи лендлордів.

Опис розслідування:

Після нашого першого розслідування щодо ухвалення рішень в умовах конфлікту інтересів у Павлоградській міській раді громадські детективи WikiInvestigation проаналізували дотримання законодавства в частині запобігання та врегулювання конфлікту інтересів групами депутатів місцевих рад у п’яти регіонах України – Чернівецькій, Житомирській, Запорізькій, Харківській та Дніпропетровській областях – і виявили численні порушення.

Так, у кожному з цих регіонів ми знайшли цілі групи депутатів, які працюють на одному підприємстві, голосують за рішення місцевих рад на користь цих підприємств і при цьому не заявляють про конфлікт інтересів. Водночас голосування цілих груп з конфліктом інтересів несе в собі набагато більше загроз, ніж поодинокі випадки. Оскільки ці групові голоси часто бувають вирішальними при ухваленні рішення: згідно з ч.2 ст.59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” рішення ради приймаються простою більшістю голосів депутатів від загального складу. А стаття 67 Закону «Про запобігання корупції» говорить, що рішення, ухвалені в умовах конфлікту інтересів, підлягають скасуванню органом або посадовою особою, уповноваженою на прийняття чи скасування відповідних рішень, або можуть бути визнані незаконними в судовому порядку.

Пояснимо, як депутати повинні врегульовувати наявність у них конфлікту інтересів.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад зобов’язані не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів. Однак ст. 59-1 Закону України “Про місцеве самоврядування” дозволяє депутату місцевої ради брати участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання. Таким чином, маємо два рівнозначні нормативні акти, які суперечать один одному. При цьому згідно з практикою застосування законодавства України у випадку правової колізії має застосовуватися норма спеціального нормативного акту, тобто норм Закону України “Про місцеве самоврядування”. Так само вважає і Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), яке роз’яснює, що депутати місцевих рад можуть голосувати за певне рішення, але лише публічно оголосивши про конфлікт, що, відповідно, повинно бутизафіксовано в протоколі засідання ради. Водночас сам факт існування потенційного або реального конфлікту інтересів – це ще не правопорушення, а ось неповідомлення про це депутатом при голосуванні – це вже правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч.1, ч.2. статті 172-7 (Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) КУпАП.

Таким чином, маємо практично показову ситуацію, коли незважаючи на таку, здавалося б, мізерну вимогу, як встати і публічно заявити про конфлікт інтересів у разі його наявності при голосуванні, депутати нею грубо нехтують.

25d9aff5320f46f1add4c6982cf8c2d5
Марганецкий очевидец

Нині такий стан речей влаштовує усіх – і депутатів, які отримують зарплату на підприємствах і які голосують за рішення в інтересах цих підприємств, і олігархів або лендлордів, які контролюють підприємства, а через групи своїх працівників-депутатів – і місцеві ради.

Одначе точно не влаштовує громадських детективів WikiInvestigation, які вже за результатами аналізу голосування депутатів місцевих рад без заявлення про конфлікт інтересів направили до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) 10 повідомлень про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Дніпровські детеківці, приватівці та істванівці

У Марганецький міській раді 34 депутати, з яких 8 депутатів – працівники ПАТ «Марганецький ГЗК». 21 червня 2018 року Марганецька міська рада надала дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні ПАТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат».

48358160_313452369378695_3336495590996443136_n
Марганецкий очевидец
48363041_270216217181166_2056794374162874368_n
Марганецкий очевидец

“За” проголосувало 22 депутати, четверо з них працівники цього ж підприємства. Про конфлікт інтересів жоден не заявляв.

48277760_719437368439311_2261458903076175872_n
Марганецкий очевидец

Підприємство також пов’язують з групою “Приват” Коломойського або “ІстВан” Пінчука. Громадський детектив вже звернувся з Заявою до НАЗК про вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.

img8
Марганецкий очевидец
img10
Марганецкий очевидец
img12
Марганецкий очевидец

Джерело: Wikiinvestigation

Марганецький осередку ГО «Стоп корупції» тепер також чекає на рішення Національного агентства з питань запобігання корупції і яку відповідальність понесуть ті хто голосував за це рішення.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новости
В Марганці держслужбовці, яких звинувачують у хабарництві, намагаються позбавитись місцевих суддів…

Марганецкий очевидец. Фото: Володимира Садикова Сьогодні, 14 травня 2019 року об 11 годині відбулось чергове судове засідання відносно заступника Марганецького міського голови Дуплій Л.М. та начальника відділу землекористування та екології Марганецької міської ради Соловйова Є.Ф. за одержання неправомірної вигоди (хабаря) 15 вересня 2016 року в розмірі 46 тисяч гривень.

Новости
В місті Марганець виникла надзвичайна ситуація!

Марганецкий очевидец. Фото: Володимира Садикова Надзвичайна ситуація (НС) — порушення нормальних умов життя і діяльності людей на об’єктах або територіях, спричинене аварією, катастрофою, епідемією, стихійним лихом, епізоотією, епіфіотією, великою пожежею, із застосуванням засобів ураження, що призвели або можуть призвести до людських і матеріальних втрат, а також велике зараження людей і …

Новости
12 травня – День матері

Марганецкий очевидец