Марганецький гамбіт: чому інтереси громади підкорюють інтересам Марганецького ГЗК

Новости

Децентралізація запустила механізми наповнення місцевих бюджетів. І Україна вже отримує перші результати. Такі містечка як Ірпінь, Покров розквітають, отримавши можливість використовувати податки на благоустрій і ЖКГ. Та інколи на заваді інтересам громади стають інтереси олігархічних структур і системна корупція, яку цим структурам дуже вигідно підтримувати…

Невеличке містечко Покров на Дніпропетровщині на очах перетворюється на сучасне та комфортне місце проживання. За 50 км від нього – Марганець, більший за площею і кількістю населення. Та у Марганці жителі скаржаться: не відчувають відродження міста навіть із приходом до влади нової команди. Марганець – досі сидить на дотаціях держави. Чому?

Нова команда депутатів пів року при владі розбирає наслідки «хазяйнування» попередників. Попередня влада Марганця на чолі з мером Оленою Жадько залишила по собі мільйонні борги за наслідками ліквідації комунальних підприємств. Сьогодні сумарний борг міської ради, що залишила у спадок новому меру пані Жадько, перевищує річний бюджет ОТГ. «Стоп корупції» неодноразово викривала корупційні схеми Олени Жадько, за нашими матеріалами відкрито близько трьох десятків кримінальних проваджень. Щоб не допустити банкрутства міста, нова команда в судах доводить провину попередників. У таких умовах питання номер 1, яке стоїть перед Марганцем – це наповнення бюджету.

У сусідньому Покрові найбільше підприємство – Покровський гірничо-збагачувальний комбінат. Воно приносить у бюджет 80 мільйонів гривень на рік. Це оплата за землю й оренда на рівні 4% від нормативної грошової оцінки землі. У Марганці гірничо-збагачувальний комбінат дає у бюджет Марганця лише 4,7 млн на рік. Різниця між внеском гірничо-збагачувальних комбінатів у Марганці та Покрові — майже у 20 разів! Чому?

Так сталося, що за користування землею, яка належить громаді, Марганецький ГЗК сплачує мінімальну ставку – 0,6%.

Чому? Бо так домовилися власники підприємства з Оленою Жадько: вона отримала підтримку депутатів минулого скликання від МГЗК в обмін на землю громади за копійки.

У результаті – страждає громада. Що приносить МГЗК місту? Крім промислово-виробничих об’єктів, у структурі комбінату також є об’єкти соціально-культурного призначення.

Марганецький Будинок культури. Фото: СтопКор

Серед них: будинок культури, спорткомплекс і спортивна зала, стадіон, санаторій-профілакторій, парк, літній будинок відпочинку «Чайка». Все це держава будувала для дітей міста, а в результаті приватизації стало власністю підприємства.

Частина будівлі стадіону. Фото: СтопКор

На підтримку об’єктів інфраструктури в бюджеті комбінату грошей не вистачає. Стадіон, будинок культури, спортивний комплекс «Надія», які перебувають у відомстві Марганецького ГЗК – у жахливому стані.

Лави навколо футбольного поля на Стадіоні. Фото: СтопКор

Факти про порушення техніки безпеки на МГЗК, справжню статистику про кількість травмованих, покалічених і навіть про смертельні випадки – не оприлюднюються. Та на відео у соціальних мережах видно, в яких умовах працюють марганчани на підприємстві.

Техніка безпеки на Марганецькому ГЗК. Фото: з відкритих джерел

Крім того, МГЗК спекулює на комунальних питаннях громади: поширює чутки, мовляв, зі зростанням податків прийдуть скорочення. Але у Покрові підприємство платить 4 відсотки за землю — і жодних скорочень…

Народне добро МГЗК використовує, а гідний внесок до бюджету марганчани не бачать. Дохід у міський бюджет Марганця за користування землею – менший від трьох річних доходів одного керманича підприємства. За декларацією пана Алєксєєнка, його річний дохід – 1 млн 700 тис. грн. Запрошеному з Полтавщини менеджеру платять неабияку зарплатню.

Фото: СтопКор

Нова команда депутатів обурена грабунком громади.

Адже народне добро – землю і надра – підприємство олігархічної групи Коломойського випотрошує майже за безцінь! Чим завинила громада Марганця? Чому підприємство в Покрові дає потужний внесок на користь міста, а в Марганці ні?

Щоб забезпечити наповнення бюджету та отримати ресурс для покращення міста, потрібно за прикладом Покрова врегулювати ставки податків на землю для Марганецького гірничо-збагачувального комбінату. І це питання не одного дня: маємо проголосувати на сесії до 25 червня, щоб запровадити нові ставки з 1 січня.

Утім, депутати Марганецької міської ради, пов’язані з МГЗК, влаштували демарш: на знак протесту проти такої пропозиції ігнорують сесії. Серед них – депутати від партії «За майбутнє»: Алєксєєнко Олексій Миколайович, Вітько Андрій Вікторович, Харина Алла Сергіївна, а також депутати від «Слуги народу»: Голуб Оксана Миколаївна, Качко Максим Валерійович, Рубель Андрій Леонідович. Таким чином вказані обранці ігнорують свої обов’язки перед виборцями, які підтримали їх на виборах. Адже йшли вони до міськради представляти інтереси громади, а не гірничо-збагачувального комбінату пана Коломойського…

«Стоп корупції» звертається до Генерального прокурора України з проханням перевірити законність використання земель вказаним підприємством у Марганці, а саме — цільове використання, проведення рекультивації. Просимо звернутися до суду в інтересах держави з метою стягнення збитків, завданих державі порушенням земельного та податкового законодавства України.

Джерело: Інформаційний портал «СтопКор»