Швейцарія заблокувала поправки про реекспорт зброї Україні

Нижня палата парламенту Швейцарії не підтримала поправки до закону про військові матеріали. Ця ініціатива дозволила б постачання в Україну зброї швейцарського виробництва. Про це, з посиланням на парламент Швейцарії.
Голосування в парламенті відбулося під час зустрічі президента Швейцарії Алена Берсе з президентом України Володимиром Зеленським на саміті в Молдові, де вони обговорювали тему експорту військової техніки.
За блокування реекспорту зброї проголосувало 98 депутатів проти 75. Депутати заявили, що поправки порушують нейтралітет, тому відхилили їх.
Проте у парламенті Швейцарії заявили про інші варіанти передачі зброї і наголосили, що "дискусія триває".
Чому Швейцарія не передає зброю
Нагадаємо, що Швейцарія дотримується політики нейтралітету з 1815 року. Таким чином країна не постачає зброю в інші держави, а також не дозволяє реекспорт, тобто передачу озброєння швейцарського виробництва в треті країни.
На початку повномасштабної війни Швейцарія заявила про підтримку України та надала гуманітарну допомогу, зокрема 20 машин для розмінування. Проте Берн відмовився надавати зброї і відмовив Німеччині у передачі боєприпасів для зенітки Gepard.
Швейцарія зазнала міжнародної критики, а у середині в травня зробила крок до постачання Україні озброєння. Проте, як відомо, поправки до Закону про військове спорядження заблокували.

Scroll to Top
Догори