Польща вперше за 18 років створює в армії ракетний підрозділ

До складу Війська Польського після 18-річної перерви повертається ракетно-артилерійський підрозділ. Про це заявив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак.
Блащак у четвер у селі Києво Куявсько-Поморського воєводства взяв участь у церемонії підписання рішення про створення "академії HIMARS" і 1-ї ракетної бригади, а також у ракетних навчаннях з використанням пускової установки HIMARS.
"Через 18 років до польської армії повертається ракетно-артилерійський підрозділ", – сказав очільник Міністерства оборони.

Він нагадав, що у 2005 році була розформована остання ескадрилья, оснащена пострадянським озброєнням – ракетами "Точка", дальність дії яких становить 70 кілометрів. "Сьогодні ми побачили в дії HIMARS, дальність дії яких становить до 300 кілометрів", – підкреслив він.

За його словами, це означає, що польська армія має можливість вести вогонь на великі відстані.
"Це надзвичайно важливо для стримування агресора. Ми усвідомлюємо, що HIMARS у руках українців є ефективною зброєю для зупинки російського вторгнення", – додав Блащак.

Очільник Міноборони наголосив, що завданням польської влади є оснащення польської армії зброєю, яка є ефективною і перевіреною для стримування агресора – "зброєю, яка змусить Росію не наважуватися на вторгнення в Польщу".
"Саме така зброя є на озброєнні Війська Польського. Сьогодні ми могли переконатися, що в руках польських солдатів, які пройшли підготовку як у США, так і в Польщі, це чудова зброя для стримування агресора", – сказав він.

Scroll to Top
Догори