Негода у Норвегії: 1200 евакуйованих та змиті у річку будинки

Після рясних злив на півдні Норвегії рівень води у водоймах стрімко підвищився, із місць під загрозою зсувів та затоплень евакуювали близько 1200 осіб.
На другу добу після початку шторму "Ганс" рівень води у потоках та озерах стрімко підвищується, ті чи інші порушення сполучення фіксують в сотнях місць на півдні країни.
Головні дороги з Осло до Тронхейму перекриті, громадянам радять відкласти поїздки. Залізничне сполучення з Осло до аеропорту залишається зупиненим.
Управління з питань водних ресурсів та енергії (NVE) повідомляє, що у кількох великих озерах та річках наступними днями рівень води встановить історичні рекорди.
В озерах Кредерен, Тюріфйорд, Раннсфйорд та Сперіллен вода наступними днями може піднятися на 1-3 метри.

Одна з найбільших річок Норвегії Драмменсвассдрагет також може сягнути рекордного рівня. Власників будинків понад водоймами закликають підготуватися до усіх сценаріїв. Також людей просять не виходити на берег та на мости, тому що за цих умов там можливі зсуви та руйнування.
Кількість евакуйованих із небезпечних місць через загрозу затоплення або зсувів досягла 1200 осіб.
В районі селища Хемседал, що у горах між Осло і Бергеном, потік повністю затопив прибережний кемпінг. Щонайменш один з будиночків та караван попливли за водою.

Bystanders captured the moment a mobile home crashed into a bridge after being washed into a river during floods in Norway, as Storm Hans lashes northern Europe ⤵️ pic.twitter.com/fQQ0Ax1fuW— Al Jazeera English (@AJEnglish) August 9, 2023
В муніципалітеті Аурланд рятувальні команди кілька годин шукали жінку-туристку віком близько 70 років, яка впала в потік. Її госпіталізували з тяжкими травмами.
Серйозно пошкоджена електростанція в одному з міст муніципалітету Іннланнет.

Norway evacuates thousands from worst floods in decades https://t.co/PBsxygntZr— Louis B. Shalako (@louisbshalako) August 9, 2023

Scroll to Top
Догори