Бельгія візьме участь у підготовці українських пілотів на F-16

Уряд Бельгії у п'ятницю затвердив участь країни в підготовці українських пілотів на винищувачах F-16 в межах "авіаційної коаліції", метою якої є постачання літаків цього типу в Україну і підготовка персоналу, здатного ними керувати.
Про це, як пише Le Soir, повідомила міністерка оборони Бельгії Людівін Дедондер.
Відповідно до рішення бельгійського уряду, шестеро українських інструкторів і чотири фахівці з планування місій пройдуть підготовку в Бельгії для подальшого навчання українських пілотів та іншого персоналу на F-16.
Крім того, в найближчі тижні Міністерство оборони Бельгії скерує групу з трьох військовослужбовців до навчального центру для українських пілотів F-16 у Данії, яка надала для цього свою авіабазу Скрюдструп на півдні країни.
А у 2024 році Міноборони Бельгії відправить до Данії два двомісні навчально-тренувальні літаки типу F-16B для підвищення кваліфікації, а також контингент із близько п'ятдесяти військовослужбовців, переважно технічного персоналу, які відповідатимуть за розгортання літаків F-16.
"На додаток до цього важливого внеску в підготовку і введення в експлуатацію винищувача (F-16 – ред.), наш уряд офіційно заявляє про свою підтримку в наданні допомоги в реалізації цього нового потенціалу – необхідного для модернізації українських збройних сил", – підкреслила Дедондер.

Як відомо, українські льотчики вже почали навчання на винищувачах F-16 у Данії. Також відомо, що до навчання українців на F-16 долучаться Греція та Португалія.
Про рішення передати Україні F-16 вже оголосили Данія, Нідерланди і Норвегія.

Scroll to Top
Догори