Україна переобладнала американські AIM-9M для F-16 на ракети “земля-повітря”, – FT

Українські фахівці переобладнали передані Сполученими Штатами Америки керовані ракети типу "повітря-повітря" AIM-9M Sidewinder для винищувачів F-16 у ракети "земля-повітря". Тепер їх зможуть використовувати сили ППО.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Financial Times.

Як зазначається, ракети AIM-9M були виведені з ладу і перероблені для запуску з землі, для потреб української ППО.

"Ми їх переробили. Ми знайшли спосіб запускати їх з землі. Це свого роду саморобна протиповітряна оборона", – розповів видання неназваний український чиновник.

За його словами, це один із прикладів переобладнання, здавалося, вже непотрібної техніки, на використовувану зброю.

"У нас є узгоджене рішення: ми беремо щось застаріле і робимо щось інше", – зазначив чиновник. Він також додав, що перероблені ракети "допоможуть Україні пережити зиму", рятуючи її енергетичну інфраструктуру від можливих російських атак.

Раніше журналісти американського журналу Forbes писали, що Україна може встановити ракети AIM-9M Sidewinder на винищувачах Су-27 і МіГ-29, поки чекає на винищувачі F-16.

AIM-9M Sidewinder

Нагадаємо, у серпні Сполучені Штати Америки (США) оголосили черговий пакет на 250 млн доларів для України, до якого серед іншого увійшла неназвана кількість ракет AIM-9M Sidewinder. Як зазначено в описі, вони призначені для протиповітряної оборони.

Докладніше про ці ракети та про те, як саме їх може застосовувати наша армія, – у матеріалі РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Scroll to Top
Догори