У Росії заявили про настання “піку перегріву” економіки

Російська економіка перебуває на піку перегріву, заявив директор департаменту грошово-кредитної політики Банку Росії Кирило Тремасов. Про це пишуть росЗМІ.
"Я думаю, що пік перегріву економіки – верхня точка бізнес-циклу десь тут, ми десь поряд знаходимося, але якою траєкторією відбуватиметься уповільнення, охолодження попиту, це поки що питання уважного нашого вивчення", – зазначив він.

За словами Тремасова, восени поточні темпи зростання цін, швидкість, з якої змінюються ціни, була двозначною. Після того, як підняли ставку до 16%, зростання цін різко сповільнилося.
Він додав, що Банк Росії сьогодні бачить найбільші ознаки перегріву у сегменті споживчого попиту. Це багато в чому пов'язано з високим зростанням доходів.
"Такими темпами, як зараз зростають зарплати, доходи населення, ми не росли більше 15 років", – зазначив він.

Тремасов пояснив, що зростання доходів відбувається на тлі безпрецедентного дефіциту трудових ресурсів. Саме цю проблему компанії ставлять на перше місце з погляду перспектив розвитку бізнесу, а не складнощі із залученням фінансування через високі ставки.
"Якщо зараз, коли економіка перегріта, попит перегрітий, ми спробуємо стимулювати перебудову бізнесу шляхом зниження ставок, повірте, все піде у зростання цін", – наголосив директор департаменту грошово-кредитної політики Банку Росії.

Квітневий прогноз ЦП щодо інфляції на 2024 рік становить 4,3-4,8%. Банк Росії очікує зростання ВВП 2024 року в діапазоні 2,5-3,5%. ЦБ уточнюватиме середньостроковий прогноз за підсумками опорного засідання ради директорів 26 липня.
"Якщо ми бачитимемо, що ситуація в економіці, ситуація з інфляцією відхиляється від наших прогнозів, то ми можемо ухвалити рішення щодо підвищення ключової ставки", – заявив Тремасов.

Нагадаємо, за прогнозами Віденського інституту міжнародних економічних досліджень (WIIW), економіка Росії дедалі більше залежить від продовження війни.
Також повідомлялося, що інфляція у Росії за підсумками 2023 року склала 7,4%.

Scroll to Top
Догори