Орбан планує запросити Трампа на саміт ЄС під час головування Угорщини – ЗМІ

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прагне, аби Дональд Трамп узяв участь у саміті Європейської політичної спільноти та неформальній зустрічі лідерів ЄС у Будапешті 7-8 листопада, під час угорського головування в Раді Євросоюзу. Про це з посиланням на "численні джерела" в уряді Угорщини поінформував незалежний проєкт журналістських розслідувань VSquare.
Імовірно, Орбан передав запрошення Трампу взяти участь у заходах у Будапешті під час зустрічі в березні.
Водночас співрозмовники VSquare припускають, що експрезидент США навряд чи приїде особисто в Угорщину, натомість обмежиться записаним зверненням або виступом онлайн. Він уже чинив так під час проведення в Будапешті міжнародного з’їзду консерваторів CPAC.

Дипломат неназваної країни ЄС звернув увагу, що 7-8 листопада вже будуть відомі попередні результати президентських виборів у США, і Трамп може бути як переможцем, так і переможеним, а адміністрація Джо Байдена в будь-якому разі залишатиметься при владі до січня 2025-го.
Тому навіть онлайн-участь Трампа в неформальній зустрічі лідерів ЄС "була б безпрецедентною і вкрай деструктивною, кинула б виклик усталеним дипломатичним нормам і створила б напруженість як всередині ЄС, так і у відносинах з адміністрацією Байдена", пише VSquare.
Як відомо, Орбан в попередні роки брав участь у кількох протрампівських подіях і прямо висловлювався за його переобрання президентом. Він казав, зокрема, що "якби Трамп був президентом, війна б не почалася", а повернення Трампа "принесе мир".
Трамп у відповідь хвалив Орбана.

Scroll to Top
Догори