Форум був 15 червня, пишу лише 18-го, а це тому, що гарячим слідом писати не збирався. Поки сидів на Форумі (від першої хвилини до останньої секунди) пройшла пряма Інтернет-трансляція, а інформпростір заполонила купа інформації. Потім була (і є) можливість постперегляду (повного і вибіркового).
Та за три дні, наслухавшись і начитавшись різного і всякого, зважився на кілька штрихів від безпосереднього учасника. Саме штрихів, а не грунтовних аналітичних матеріалів, які попереду.
1. Перше враження: Юлія Володимирівна проявилась організатором і продюсером найвищого рівня і ґатунку. Це можна поширити і на всю команду: режисура, логістика, оформлення, масовість і рівень представництва на тому ж рівні.
Форум проведено як світський і недержавний. Що правильно: таким він був за сутністю, таким мав бути і за формою.
2. Форум своєчасний. Що виділяє його з числа типових заходів, що розпочинають пряму президентську кампанію. Нічого пічку колупати, така літера у цьому слові є. Але не єдина і не заголовна: бо змісти і командність тут не антураж, а сутність.
Кілька практичних наслідків своєчасності:
Читайте також: Тимошенко: Місце України – в об’єднаній Європі
2.1. достатньо часу для розробки як концептуальних підходів, так і проектів актів (включно з конституційним), щоб розпочати нове президентство без розкачки. А не так, щоб спочатку влізти на трон, а потім поцікавитись: так яке ж суспільство ми будуємо?
2.2. У процесі цієї роботи гуртується фахова команда, залучаються й нові компетентні люди.
2.3. Йде обговорення online за участю усіх зацікавлених осіб. Опрацювання критичних зауважень: врахування, доопрацювання, аргументоване відхилення.
3. Змістовна частина. Чітко презентовано і точно артикульовано основний меседж: новий суспільний договір. І у промові пані Юлії, і в першій дискусійній платформі, і в кулуарах форуму, і в експертних коментарях внутрішньої трансляції. Особисто на мене сильне враження справив Геннадій Друзенко.
Інші дискусійні платформи “Новий економічний курс” і “Екосистема життя людини” також були доволі якісними. Втім, за півтори години провести повноцінну дискусію вглиб неможливо, тож розмова розгорталась переважно вшир: радше не як дискусійна, а як просвітницька.
Що для цих умов логічно: не ставте непідйомних завдань – менше буде розчарувань. До слова, при обговоренні чинної Конституції наголошено: вона містить низку нереальних положень, що робить нереальною її всю: якщо необов’язкова хоча б одна норма – необов’язкові всі, бо де ж тоді межа між ними? Це – невиліковна хвороба чинної Конституції.
Читайте також: Сьогоднішній виступ Тимошенко – це фронтальна атака на усі стереотипи, – блогер
А щодо поглибленої тематичної розробки, то про неї йшлось у пункті про своєчасність, та й Форум – не останній: вже заплановано два наступних.
Тематично відчутна лакуна щодо Криму, Донбасу, війни. Тема прозвучала, а чітка пророблена позиція – ні.
Що наразі правильно! Це так чутливо, що з напівфабрикатами краще не сунутись: не нашкодь! З іншого боку, запрошення ініціаторки Форуму до співпраці, особливо актуальне для фахівців у цій сфері.
4. Презентація лідерки супер: харизма, ораторське мистецтво, витривалість, класна модерація, власна експертна кваліфікація…
Не зіпсували загального враження і псевдонародні вибрики: коли окремі персонажі вискакували на сцену покрасуватись. Минулося без ексцесів, але організатори надалі мають подбати про захист від подібних псевдонародних ініціатив.
Узагальнювальне враження: якісний захід якісної команди, з тенденцією до всенародного розширення.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Борис БЕСПАЛИЙ для UAINFO