![DSC_1027](https://farm2.staticflickr.com/1799/43093284824_7b3e8b4dea_o.jpg)
Як ми вже повідомляли раніше Марганецький осередок ГО «Стоп корупції» разом з небайдужими Марганчанами проводить розслідування корупційної діяльності керівництва Марганецького водоканалу. Ми вже неодноразово повідомляли, що з приходом нового керівництва на підприємстві почали відбуватись дивні речи – непрозорі тендери, невідомо куди витрачання коштів – і все це при умовах непрозорих тарифів.
В грудні 2016 року Дніпропетровська обласна рада призначає нового керівника підприємства – «крізіс-менеджера» з міста Нікополь – Петровенко І.Г., яка не встигнув приступити до обов’язків встановила сама собі заробітну плату 50 тис.грн. на місяц. Мабуть вона поплутала комунальне підприємство в Марганці з якоюсь своєю приватною фірмою.
Також за НАШІ кошти їздить до АМСТЕРДАМУ!
![35303805_199263197370564_4710385109918810112_n](https://farm2.staticflickr.com/1739/40984417460_8265bd2b6f_o.jpg)
![Screenshot-2018-5-21](https://farm1.staticflickr.com/978/42250957541_a16a2ecab8_o.jpg)
![Зарплата Петровенко](https://farm2.staticflickr.com/1754/42468712282_3ef71e4851_o.jpg)
А ось облік робочого часу за 2017 рік пані Петровенко. Гроші капають,можна і на роботу не ходити.
![33510415_1227375030698642_4254164041536110592_n](https://farm2.staticflickr.com/1725/42360743131_8d5dd90bed_o.jpg)
Використання службового авто Mazda в особистих цілях, щоб добиратися додому в Нікополь і назад на роботу. Уважно передивитись кількість використаного паливо.
![34321075_1234701009966044_7336901930913890304_n](https://farm2.staticflickr.com/1724/41836105454_a3468b9dbd_o.jpg)
![34640501_1234701079966037_7462909210452295680_n](https://farm2.staticflickr.com/1726/41656786045_1d730a00df_o.jpg)
При двох юристах, які існують при підприємстві, наймають ще одного адвоката за 170000 грн.
Завдяки діяльності Народного депутата України Дідича В.В. відповідно до Розпорядження КМУ від 13 червня 2018 р. № 423-р «Деякіпитаннярозподілу у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» з державного бюджету виділено:
«Покращення матеріально-технічної бази, придбання та встановлення насосного агрегату № 1 з частотним перетворювачем на насосній станції III-го підйому Комунального підприємства “Марганецьке виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства” Дніпропетровської обласної ради” – 400 тис.грн.»
«Покращення матеріально-технічної бази, придбання та встановлення частотного перетворювача для турбоповітрядуву ТВ-80 на очисних спорудах каналізації Комунального підприємства “Марганецьке виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства” Дніпропетровської обласної ради” – 500 тис.грн.»
На перший погляд – дуже важлива подія і сподівання споживачів, що завдяки цьому підприємство запрацює більш стабільно і буде надавати більш якісні послуги… Але це тільки на перший погляд. Є всі підстави вважати, що пані Петровенко разом з своїми обласними «покривателями» лише відмиють побільше грошенят…
Лише факти – на сайті прозоро опублікована об’ява про проведення закупівель – Насоси та компресори – 412 тис.грн. та Електричне приладдя та супутні товари до електричного обладнання – 515 тис. грн.. Тобто підприємство «знайшло» ще 27 тис. вільних коштів.
Згідно технічної документації щодо вимог до обладнання, яке вирішено придбати –ми побачили заздалегідь дискримінаційні вимоги і є всі підстави вважати, що тендер проводиться під вже «визнаного» переможця. Ну це ж не вперше – згадаємо тендери на гіпохлорит натрію, «святкування в Яремчі», юридичні послуги, аудит, екологічний менеджмент…
Відповідно до Технічних вимог до предмету закупівлі насос з електродвигуном та частотним перетворювачем декілька пунктів вимог м’яко кажучи дивні –
1.1. Насос повинен бути призначеним для перекачування питної води.
2.10. Частини насосу повинні бути виготовленні з наступних матеріалів:
– корпус насосу – чавун;
– робоче колесо – бронза (d-409 мм);
- Вимоги до частотного перетворювача: перетворювач частоти СР2000 55 кВт;
Тобто простою мовою вимоги зазначені під одного виробника. На запитання одного з претендентів щодо:
– Есть ли возможность применения рабочего колеса нержавеющего AISI 316 вместо бронзового?
-Відповідь: Доброго дня! Стосовно вашого запитання повідомляємо наступне. Нержавіюче колесо може бути виготовлено лише з харчової сталі, тому що насосний агрегат призначений для питної води.
Цікаво, хіба тільки ці матеріали застосовуються для питної води? А може це навмисно задля подорожчання закупівлі??? Бо аналогічне обладнання для перекачування води в два рази дешевше…
Відповідно до Технічних вимог до предмету закупівлі частотного перетворювача для турбоповітрядуву ТВ 80-1,6 знов декілька пунктів вимог м’яко кажучи дивні –
– час розгону – 10хв;
– перетворювач частоти СР2000 185 кВт (ПРИ ПОТУЖНОСТІ ПОВІТРОДУВА – 160 кВт) 370А / 310А час розгону 3 … 600-6000 с. налаштовується(або еквівалент);
Тобто простою мовою вимоги зазначені під одного виробника.
Згідно відкритих даних з мережі інтернет аналогічне обладнання у інших виробників МАЙЖЕ ВДВІЧИ ДЕШЕВШЕ!!! Дуже цікаво буде спостерігати хто буде визначений переможцем тендерів!!! Як пройшли торги ми розповімо трохи пізніше!
Для пані Петровенко не вперше проводити такі «оборудки» – згадаємо прийняту нею станцію флокуляції за 1,5 млн.грн., яка досі чомусь не працює… Мабуть для цього і проводився аудит за 70 тис.грн. і є висновки Рахункової Палати щодо нецільового використання державних коштів і про що замовчується.. Про це ми більш детально розповімо в нашій наступній статті.
![Petrovenko](https://farm2.staticflickr.com/1734/28647474538_97a18bc0a0_o.jpg)
А наразі Марганецький осередок ГО «Стоп корупції» буде звертатись до Антимонопольного комітету України та до Рахункової палати України з вимогою провести перевірку викладених фактів.
Далі буде…
Марганецький осередок ГО «Стоп корупції» буде і надалі спостерігати за розвитком подій та інформувати містян.
ГО «Стоп Корупції» м. Марганець
stopkor.marganets@ukr.net
(066) 634 86 82