Тимошенко має комплексну програму змін країни

23 листопада в Києві відбувся черговий Всеукраїнський форум, ініційований лідером партії “Батьківщина” Юлією Тимошенко “Нова соціальна доктрина: Нові можливості для кожного”. Проект “Екосистема життя людини”, презентований в рамках форуму, є четвертою складовою Нового курсу України і являє собою покроковий план дій у напрямку реформування систем науки і освіти, охорони здоров’я, пенсійного забезпечення, екологічного захисту і особистої безпеки громадян.

Під час виступу Юлія Тимошенко на конкретних цифрах, прикладах та кейсах вкотре продемонструвала, яким чином може трансформуватися система після зміни влади. Зокрема, замість складної у втіленні та незрозумілої для більшості громадян медичної реформи, яку сьогодні намагається впроваджувати уряд, з’явиться обов’язкове медичне страхування. Такий підхід дозволить людям пенсійного віку, людям з інвалідністю, малозабезпеченим верствам населення отримувати навіть дороговартісне лікування безкоштовно. Всі страхові внески за них сплачуватиме держава.

Якісні зміни стосуються і пенсійного забезпечення українців. Юлія Тимошенко у своїй промові запевнила всіх у тому, що чинну солідарну пенсійну систему буде замінено на персоніфіковану. Це означає, що для кожного українця буде створено свій приватний банківський гарантований державою рахунок. Буде пораховано усі внески, частково індексовані та осучаснені, і буде прораховано депозитну ставку, яка мала бути сплачена за весь період зберігання грошей у банку.

Одним із ключових напрямків соціальної сфери лідер партії “Батьківщина” бачить у здійсненні комплексної молодіжної політики. Зокрема, вона наголошує на важливості інвестування у людський капітал, що означає впровадження адекватних норм витрат на освіту кожної дитини та на оплату праці освітян, відродження системи професійно-технічної освіти, осучаснення стипендій, модернізації учбових закладів. Такі трансформації є вкрай необхідними, адже на сьогоднішній день в Україні на середню освіту на одного учня витрачають 1260 дол. на рік, що є в 4,2 рази менше ніж, наприклад, у Литві. Крім того, сучасна українська освіта має стати доступною на всіх її рівнях для кожного, незважаючи на матеріальні статки та соціальний статус. Це означає побудову системи з абсолютно рівними можливостями, як це відбувається у всіх розвинених демократичних країнах. Даний підхід дозволить талановитій молоді вільно реалізовувати себе у рідній країні. Крім того, після перемоги на президентських виборах, Юлія Тимошенко запровадить програму мікрокредитування бізнесу для того, щоб врешті-решт вирішити проблему з безробіттям серед молодих людей. Вони зможуть отримати мікрокредити без застави під 3% річних під готовий бізнес-план.

Однією із пропозицій лідера партії “Батьківщина”, є і впровадження доступної і прозорої житлової програми для молоді. Адже, на сьогодні приблизно 80% української молоді не мають власного житла, для того, щоб гідно жити та створювати сім’ї.

Жахливим фактом сьогодення є те, що на сьогодні в Україні рівень смертності майже в двічі переважає народжуваність. Одним із факторів, такої невтішної тенденції, є, безумовно, те матеріальне становище молодих сімей, яке не дозволить їм утримувати та виховувати власних дітей.

Саме тому, Юлія Тимошенко наголошує на збільшенні соціальних виплат. Відтак, після зміни влади, виплата при народженні першої дитини становитиме 50 тис. грн, другої – 100 тис. грн, а після народження третьої і більше – сума сягатиме 150 тис. грн.

Слід зауважити, що Юлія Тимошенко доволі відкрито проводить свою виборчу кампанію, має комплексну програму щодо якісної трансформації країни. Саме цим і зумовлене її незмінне лідерство у президентських рейтингах протягом всіх останніх соціологічних опитувань.

 

Владислав Дзівідзінський, політолог

 

Scroll to Top
Догори