“Зберегти життя дітей та створити безпечні умови”, – основне завдання усіх дорослих під час канікул

Усе головне в долі людини починається зі школи. Школа – це майстерня, де формується думка підростаючого покоління. Виховання – це складний і багатогранний процес формування особистості, створення оптимальних умов для її фізичного, психічного та соціального розвитку. Гармонійний розвиток людини та природи – найвища цінність. Майбутнє планети Земля залежить від екологічної грамотності. Саме у березні, коли відроджується природа, у закладах освіти проведено заходи з екологічного виховання учнів, присвячені Міжнародним дням Землі, води та лісів та астрономічному початку весни – весняному рівноденню.

У МЛ №3 пройшли літературні уроки на тему «День Землі», година милування «Ліс – легені планети», години спілкування «Міжнародний день Землі – свято чистої Води, Землі і Повітря».

У ДЛ №4: до Міжнародного дня лісів – акція «Посади дерево»; до Всесвітнього дня води – вікторини  «Річки України», «Озера України. Прісні і солоні», «Частини світового океану», «Світовий океан»  (7-11 кл.).

У МГ №5: онлайн-години спілкування:  «Земля – наш спільний дім»; тренінгове заняття на тему «За життя без сміття», «Турбуюсь про довкілля» (1 кл.); «Збережемо Землю разом!» (3-4клас); «Поводження з твердими побутовими відходами» (7 кл.); переглянули мультфільм «Україна без сміття» (5-6 кл.), опрацьовано інформаційні матеріали щодо збереження навколишнього середовища: «Навіщо мені екосумка?»

У МЛ №6 проведено виховний  захід  «Свято  весняної  природи» та виховна година – роздум «Для чого потрібна вода».

У МЛ №7 учні 4 класу взяли участь у онлайн – фотовиставці  «Весняні первоцвіти».

У ПШ №8 проведено виховні години «22 березня – Всесвітній день води» (3кл. Пасько А.О.), «Великі можливості маленької краплини» (2 клас, Жернова І.С.).

У МЛ №9 до Дня весняного рівнодення у 8-Б класі було проведено тематичну класну годину (презентували  теоретичні факти та цікавинки стосовно цієї дати)

У МЛ №11 проведено:  пізнавальну вікторину для учнів 7-х класів до Дня Землі (вчитель Машко А.С.), виховну годину «Земля – наш спільний дім», бесіду «Звички, які зможуть врятувати планету», виховний захід «Цікаве про воду», флешмоб плакатів «Збережемо ліс та водні ресурси!», листівки   «Дякуємо воді», годину спілкування «Вода – це життя», виставку малюнків та листівки  «Побажання моїй Землі».

У МЛ №12: випустили відеоролики «Земля – наш спільний дім», «Вода – джерело життя».

Щороку 26 березня своє професійне свято відзначає особливе військове формування – Національна гвардія України. З метою патріотичного виховання учнівської молоді, осмислення кожної особистості як частинки великого українського народу  у МЛ №4 – проведено виховну годину на тему: «Ми українці: честь і слава незламним», класну годину: «Нескорені: Національна Гвардія України», вікторину «Незламні»

Учні МГ №5 допомагають наблизити перемогу у війні з російською агресією, тому вони відправили на фронт смаколики, ліки та необхідні речі для бійців. Листи і патріотичні малюнки з побажанням ПЕРЕМОГИ, від чистого серця написані дітьми під сирени повітряних тривог та в умовах загрози артилерійських обстрілів, зігріють наших захисників у окопах, у надзвичайно небезпечних для життя умовах.

У МЛ №12 постійно проводять передачу волонтерської допомоги для ЗСУ.

Кожна людина бажає бути щасливою: це нормально. Загальноприйняте поняття щастя пов’язане з мріями, втіленими в реальність та досягнутими цілями. Дуже важливо в реаліях сьогодення підтримувати свою резильєнтність (емоційну пружність), дозволяючи собі радіти дрібничкам. У закладах освіти до Міжнародного дня щастя проведено ряд заходів, що допомагають дітям адаптуватися власній психіці до життя в умовах невизначеності та вистояти в безкінечному потоці стресу та тригерів:

у МЛ №2 психологічні години «Щастя не знаходять, його створюють» (5А, 5Б класи), урок-подорож  «Казка в гості завітала» (1-4 класи);

у МЛ №3 заходи  на тему «Сім кольорів щастя»;

у ДЛ №4: перегляд відео «Казка про щастя», акція «Передай листівку-щасливку близькій людині»;

у МЛ №6:  казкотерапія до Дня щастя,  створено фотоколаж «Моя щаслива сім’я», тренінг «Що таке щастя?», космічна  подорож на  планету Щастя.

у ПШ №8: виховні години «Щастя в дитячих очах», відеорецепт від психолога «Щастя – це…»;

у МЛ №9: інтегровану класну годину з участю практичного психолога «Щастя поруч» (7-Б клас). Під час зустрічі учні ділилися асоціаціями до слова «щастя», розшифровували анаграми, заповнюючи ресурсними словами чарівну пляшку щастя, ділилися спогадами про щасливі моменти, прокладали паралель між позитивним мисленням та стресостійкістю. Пригадали «Гру в радість» та її уроки рефреймінгу – вміння побачити позитив в негативі. Наприкінці зустрічі учні ознайомилися з техніками розвитку позитивного мислення як складової емоційної стійкості та отримали поради: «Як поповнювати власний ресурс»;

у МЛ №11 година спілкування з психологом «Щастя є!», виховні години «Сім кольорів щастя», за мотивами оповідання В. Сухомлинського «Казка про щастя», інформаційна п’ятихвилинка «Цінність щастя»;

у МЛ №12: випуск відеоролику «Що таке щастя?».

Мета вихованого процесу  в закладах освіти – всебічний, гармонійний розвиток особистості. Тож фінансова грамотність для дітей має не менше значення, аніж інші аспекти розвитку. До Всесвітнього тижня грошей було організовано заходи:

у МГ №5 вчителі-куратори Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей) Пінчук Г.Д., вчитель української літератури та мистецтва та Цехмістро О.М., вчитель початкової школи, взяли участь у відкритті цього надзвичайного заходу. Для 5 класу проведено годину спілкування «ГРОШІ В РОДИНІ», для 6 класу проведено годину спілкування «Історія грошей. Їхня роль у суспільстві»; для 9 класу проведено урок-гру «Фінансова ігротека» та годину спілкування «Кредит – мої права та обов’язки»; три команди від гімназії: Антонов Степан, Гордієнко Аріна, Каїрська Валерія, Жмур Камелія Чорноморець Артем та Буштрук Микита спробували свої сили у Національному відборі  на European Money Quiz – найбільшому змаганні з фінансової грамотності в Європі; в межах Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей), учні 14-15 років долучилися до анонімного опитування з фінансової грамотності, яке підготували фахівці НБУ; у 7 класі проведено онлайн – екскурсію музеєм грошей Національного банку України; учні 8 класу взяли участь у практичному занятті «Бюджет моєї родини», де не лише поглибили свої знання з фінансової грамотності, а і отримали практичні інструменти для керування власними коштами; учні 9 класу разом з класним керівником взяли участь у тематичному вебінарі: Як та коли виник Національний банк України? від начальника відділу «Музей грошей» НБУ Дениса Толочка; учителі-куратори взяли участь у вебінарі «10 найпоширеніших схем платіжного шахрайства у воєнний час» від головного експерта управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності НБУ Тетяни Машлаковської; маленькі першокласники гімназії № 5 з великим задоволенням провели  онлайн – екскурсію  музеєм  грошей НБУ та дізналися, якою була перша українська «гривня», коли  гроші почали перетворюватися на мистецтво, побачили повну колекцію пам’ятних  монет, банкноти та іншу сувенірну продукцію випущену  банком; у рамках  тижня Global Money Week  класними керівниками початкової школи  Акалупіною  Т. А., Гордієнко А.В., Вороніною Т.І. та Цехмістро О.М.   були    проведені  дистанційні   онлайн – уроки  з фінансової грамотності «Я та економіка».  Учні дізналися, що економіка – це наука про те, як люди використовують ресурси, щоб задовольнити свої потреби та бажання; у 2 класі –  класний керівник Вороніна Т.І. провела онлайн – урок «Бюджет моєї родини». Уся початкова школа взяла активну участь у конкурсі малюнка на тему грошей та добробуту.

У  МЛ №1 ім. Т. Шевченка проведено  урок фінансової грамотності, класну годину «Звідки беруться гроші», гру «Що можна купити за гроші, а що – ні?», годину спілкування «Плануйте свої гроші, плекайте своє майбутнє», перегляд відео «Топ-5 експонатів Музею грошей Національного банку України».

Активне включення учнів у позаурочну виховну діяльність сприяє розвитку самоповаги, формування  позитивного ставлення до себе самого як соціально значущої та високо моральної особистості:

МЛ №3 учні початкової школи долучились до онлайн-подорожей та вікторин у світ казок під назвою «Мільйон казок», присвячених Всесвітньому дню казок. Першокласники відсвяткували онлайн Свято Букваря, яке підготувала вчитель Анна Зотова.

ДЛ №4 проведена класна година на тему «Не ім’я красить людину, а людина ім’я».

МЛ №6 проведено: виховну годину «Дивись, не забудь: Людиною будь», виховний захід «Толерантність-найважливіша цінність», подорож за музичними скарбами «Музика України», віртуальну зустріч з майстром музичних інтрументів М.Тафійчуком, музикотерапію «Мелодії, які приносять людям радість», музично – ритмічні ігри «Весняні краплинки», «Веселі стаканчики».

МЛ №9 творчий проєкт «Я люблю Україну», де діти декламували вірші, грали на музичних інструментах, співали,  танцювали, та малювали; до Дня лялькарів учні 1-А класу прийшли  на урок з улюбленими іграшками, аби поринути у світ лялькового театру, з інтересом пізнавали виникнення ляльок, знайомилися із різними їх видами та розповідали про іграшку з якою прийшли. Учні взяли участь в імпровізації розігрування ролей, вміло вели діалог між гравцями. Урок пройшов цікаво та незвично і надав можливість дітям проявити активність та творчі здібності, інтерес до театрального мистецтва та повагу до української  культури.

МЛ №10 у рамках тижня іноземної мови проведено заходи: віртуальну подорож до англомовних країн, виставку малюнків, мандрівку столицями, з використанням інтерактивних дошок Padlet, Jamboard, перегляд мультфільмів англійською (Цикункова Я.В., Дячук А.А., Бистра К.В.).

МЛ №11 урок – подорож  до Всесвітнього дня казки «У гості до казки» (2-4 кл.).

Безпека життєдіяльності – цілісна система знань про захист від небезпек здоров’я,  життя людини та середовища її проживання. Тому педпрацівники приділяють велику увагу учнів до цього питання.

Так у МЛ №1 ім. Т. Шевченка проведено класними керівниками 1-11 класів інструктажі з безпеки життєдіяльності щодо дотримання правил пожежної безпеки, мінної безпеки, поведінки під час авіанальоту або артобстрілу, про домедичну допомогу, електробезпеку, безпеку дорожнього руху, профілактику небезпечних та інфекційних захворювань, отруєнь, травматизму (побутового, транспортного), правил поведінки в громадських місцях, у громадському транспорті, на залізниці, поводження з незнайомими людьми та підозрілими предметами, про безпечне перебування на водоймах; безпечне користування інтернетом та дотримання інтернет-етики. Проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед ліцеїстів та їх батьків щодо діяльності агресивної підліткової субкультури «ЧВК «Редан — що це і чим воно небезпечне», потенційної небезпеки спілкування у кіберпросторі.

У закладах пройшли заходи: МЛ №2 години спілкування «Правила поведінки під час весняних канікул», «Правила поведінки під час воєнного стану» (1-11 класи); у ДЛ №4 інформаційна хвилинка «24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом», відверта розмова «Як убезпечити себе під час війни», «Безпечні канікули»; у МГ №5 з метою збереження життя і здоров’я здобувачів освіти під час весняних канікул проведено інструктажі щодо правил поводження з газовими та електроприладами, біля водойм, вибухонебезпечними предметами, незнайомими людьми, під час загрози артилерійського обстрілу та під час повітряних тривог тощо; у МЛ №6 навчальний калейдоскоп «Безпека під час весняних канікул», виховну годину «Вейпінг: шкідливо чи ні?», бесіду «Поведінка та безпека в умовах сьогодення»; у МЛ №7 напередодні канікул в класних колективах онлайн бесіди з безпеки життєдіяльності; у ПШ №8 виховні години «Від щирого серця даруймо доброту», «Правила безпеки на весняних канікулах», «Безпечні весняні канікули» (4 кл. Келиберденко Т.Ю.); годину спілкування «На канікулах відпочивай – про небезпеку дбай»;  «Роль води для психічного здоров’я», «Сльози – не прояв слабкості. Чому плакати корисно»; у МЛ №11 класні години до Всесвітнього дня боротьби з депресією  «Що таке депресія. Як  подолати депресію», «Правила безпечної поведінки під час весняних канікул (в умовах воєнного стану)», провели Онлайн – тест для дітей «Як добре ти знаєш Правила дорожнього руху?»; у МЛ №12 єдині класні години з безпеки життєдіяльності під час весняних канікул, протягом тижня – оформлено чек-лист викладачам: «Арт-терапевтичні методи подолання стресу».

Щоб привернути увагу до поезії як до життєво важливого джерела натхнення у закладах освіти проведено заходи  до Всесвiтнього дня поезії:

ДЛ №4: конкурс «Мої улюблені вірші», виховна година «День поезії».

МЛ №7: учні 3-А взяли участь у флешмобі «Зустрічаємо весну».

МЛ №9: учні 4-А класу познайомилися з життєвим і творчим шляхом поета-земляка Бідняка Г.П., стали учасниками вікторини «З якого це твору?», а також прочитали вірші улюблених поетів.

МЛ №10: конкурс на краще читання поезії, інформаційні хвилинки «Поезія – це діамант, величиною в слово», конкурс на кращу ілюстрацію до улюбленого вірша, селфі з книгою улюбленого поета, поетичним флешмобом «Людина нібито не літає… А крила має. А крила має!», привітали Ліну Костенко з 93-річницею від дня народження.

МЛ №11: класна година «Поезія – це завжди неповторність» (вчитель Шепілко А.Б.)

Вибір професії — це одне з найважливіших і найскладніших питань, які тільки можуть зустрітися на життєвому шляху людини. З метою психологічної та практичної підготовки учні МЛ №9 брали участь у днях відкритих дверей: ВСП «Криворізький фаховий коледж НАУ»; факультет юстиції Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого; Дніпровський інститут інфраструктури і транспорту (колишній ДІІТ) Українського державного університету науки і технологій та Центр розвитку «ДІАЛОГ».

Покращення стандартів професійної діяльності вчителя триває впродовж усього періоду його професійної діяльності. Навчати – означає подвійно вчитися. Так протягом минулого тижня вчителі МЛ №3, МГ №5 та МЛ №7 брали участь у Всеукраїнському освітньому марафоні «Сучасна українська: ефективна комунікація». Під час марафону було розглянуто питання: «Роль лідерства у популяризації української мови», «Специфіка професійного мовлення педагога», «Соціальні мережі як контент для удосконалення мовно-літературної компетентності» та практико-орієнтовані завдання з української мови;

у МЛ №3 шкільний психолог Світлана Каплиста взяла участь у тренінгу шкіл-учасниць проєкту «Школу-вгору» – цифрові компетентності і психосоціальна підтримка від БФ «Восток СОС» у м. Києві; вчитель математики Оксана Губенко учасниця Всеукраїнського науково-практичного семінару «Тьюторські методики індивідуального супроводу учнів старших класів з розвитку самоменеджменту»; вчителі початкових класів Світлана Сауляк та Надія Никифорова та Галайда Т. В. (ДЛ №4) брали участь в обласному  науково-практичному семінарі «Кращий досвід впровадження STEM у початковій школі», Волошина Т. М. (ДЛ№4)  взяла участь в інтернет – конференції «Формувальне оцінювання».

Також вчителі початкової школи МГ №5 взяли участь в  обласному науково-практичному  семінарі «Кращий досвід впровадження STEM у початковій школі»; 15 педагогів  педагогічні працівники активні учасники   циклу вебінарів «Освіта у воєнний і післявоєнний час», переглянули вебінари:  «Вплив міграції на учнів та допомога вчителів», «Розуміння травми та попереджувальних ознак», протягом тижня учителі закладу брали участь у онлайн-курсах, продовжується підготовка вчителів до атестації.

У МЛ №6: вчителі-предметники переглянули вебінар «АРТтерапія на уроках зарубіжної літератури. 6 клас НУШ».

У ПШ №8: Штраус Т.М. учасниця вебінару «Життя як казка: казкотерапі та емоційний інтелект», відвідала інструментальний практикум «Рольовий компонент професійної діяльності», прослухала онлайн – курс «Prometheus «Медіаграмотність, як не піддатися маніпуляціям» та отримала сертифікат.

У МЛ №10 вчитель початкової школи Мороз С.А. поділился    роботи на обласному науково-практичному семінарі «Кращий досвід впровадження STEM у початковій школі»; Чорний В.М. пройшов навчання за практичним курсом «Методичний супровід викладання історії в 6 класах НУШ: від модельної програми до підручника та уроку»; Городецька О.С., Чорний В.М., Якименко О.М., Федорова І.І., Табулінська Д.В., стали учасниками науково-практичної конференції від фахівців інституту педагогіки НАПН України «НУШ крокує в 6 клас. Системність, сучасність, результативність»

Педагоги МЛ №11 були учасниками заходів: Машко А.С. курси на платформі РУХ освіта «Пріоритети в освіті: емоційно-психологічна підтримка в кризових умовах» та курси «Надання допомоги під час військового часу. Ситуації пошкодження кінцівок, поранення в груди та термічні травми»; Шепілко  А.Б. – вебінару «Презентація підручника «Зарубіжна література 6 клас» О.Ніколенко»; Іванова О.Я. – участь у ІІІ Міжнародному  конкурсі  для вчителів закладів загальної середньої освіти України та освітніх установ української діаспори «Українознавчі пріоритети освітнього процесу» у номінації  «Авторська розробка виховного українознавчого заходу для вчителів закладів загальної середньої освіти України та освітніх установ української діаспори»; Чорна В.В.- онлайн – курс «Безпека дитини-відповідальність кожного дорослого», конференція «Сучасний підручник історії як засіб реалізації нових освітніх стандартів НУШ» (видавництво «Грамота»), курс «Штучний інтелект в освіті: аналізуємо можливості на прикладі Чату «На Урок»» за напрямами «Критичне мислення», «ІКТ», «Практичні прийоми» (платформа «На Урок»).

У МЛ №12 вчителі початкових класів пройшли  тренінг  «Пріоритети в освіті: емоційно- психологічна підтримка в кризових умовах»;взяли участь у  конференції «Створення безпечного і комфортного середовища в умовах Нової української школи».

Педпрацівники ЦТПУМ  Усенко Т.О., Кривопуст О.І. взяли участь у Всеукраїнському освітньому марафоні «Сучасна українська: ефективна комунікація».

Викладач Школи мистецтв Веремєєнко К.Ю. пройшла курси з підвищення кваліфікації на освітній  платформі Prometheus «Освіта для всіх: різноманітність, інклюзія та фізичний розвиток» (30 годин)

Педагоги ЦНТТ долучилися до вебінару віртуальної аерокосмічної школи, де слухачі змогли ознайомитися з кращими науково-дослідними роботами обласного конкурсу «Мирний космос»; проведено чергове засідання педагогічної ради ЦНТТ,  на якому  розглянули питання «Про гендерний вимір в освіті» та «Про стан роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу

Керівники гуртків ЦКПР провели майстер класи «Квітуча весна» (гурток «Палітра»), «Верба своїми руками» (гурток «Майстерня рукоділля»); взяли участь у обласному круглому столі «Ти#День: Година історії» за темою «Усе моє, що зветься Україна, і хоч спинись та з Богом говори».

Педагоги МЕНЦДУМ взяли участь в обласному семінарі-практикумі «Особистісно-орієнтовані технології в педагогічній роботі з обдарованими дітьми та молоддю в умовах закладу позашкільної освіти», Панченко С.В., заступник директора,  представила досвід роботи закладу «Організація роботи з творчо  обдарованими дітьми та молоддю під час дії воєнного стану».

Підготовка До школи! – До життя! Розвиваємо та навчаємо малечу сьогодні, щоб вже завтра розцвів її талант. У МЛ №9 пройшло  цікаве математичне онлайн – заняття «Детективне бюро» для п’ятирічок. Розвивали навички рахунку,  познайомилися з дією додавання, з новим математичним знаком додавання –«плюсом», виконували тренувальні вправи для розвитку дрібної  моторики рук, з природних матеріалів викладали цифру 3.

Позашкілля в нашому місті стало тим острівком миру, де дитина може відволіктися від страшного повсякдення війни. Четвертий тиждень  березня  виявився досить насиченим та цікавим для вихованців КЗ «МЕНЦДУМ» та був  присвячений захисту довкілля.  До Всесвітнього дня Землі для вихованців проведено   онлайн екологічний марафон  із мультимедійним супроводом та інтерактивними завданнями  та вправами, під час якого діти розширили та поглибили свої знання про екологічний стан Землі, обмінювались думками щодо покращення  стану навколишнього середовища; до Міжнародного дня лісу  проведено науково-практичний семінар «Людина та ліс» з метою формування  у молодого покоління нового світогляду на природні та екологічні проблеми, залучення дітей до охорони та збереження зелених насаджень планети; до Міжнародного дня води  в гуртках проведено різноманітні заходи: виховні години, відео лекторії, вікторини, практичні заняття «Вода – джерело життя на Землі», «Таємниці води».

У гуртках  ЦКПР  «Україна і Я», «Юні журналісти», «Майстерня рукоділля», «ТіпТоп», «Палітра» провели бесіди та виховні години до Дня Землі.

Заклади дошкільної освіти міста надають повноцінні освітні, інформаційні, консультаційні послуги для всебічного розвитку, психологічній стабільності  та вихованню дітей раннього та дошкільного віку.

У ЗДО № 10 «Оленка» проведено навчальні заняття «Україна. Сучасне та минуле». Протягом тижня закріплювали знання про нашу країну, систематизували уявлення про те, що міста та їх вулиці називають на честь якоїсь події або людини. Продовжувались заняття  з комп’ютерної грамотності дошкільників:  у  середній групі «Моя країна – Україна», а в старших групах «Козаки». На заняттях вчили створювати елементарні презентації в програмі «PowerPoint»,  використовуючи раніше набуті навички в роботі з комп’ютером, вправляли в друкуванні  слів під час  створення слайдів, та знаходженні відповідних зображень в Інтернеті.  На заняттях з еколого-дослідницької  діяльності   в старших групах було проведено заняття «Червона книга України»,  у середній групі опрацьовано тему «Досліджуємо природу. Лабораторія звуків». Продовжує роботу гурток «Малюємо Петриківку», на якому вихованці малювали  «Небесно  блакитні квіти» та «Ніжна квітка». Інструктор з фізичного виховання під час проведення заходів працювала з дітьми за темою «Правила безпечної поведінки в громадських місцях».  З дітьми розучували комплекси загально розвиваючих вправ «Місто. Що таке громадські місця?», «Користування транспортом і культура поведінки в ньому», «Я живу в місті. Правила поводження в громадському місці», «Я – пасажир. Правила поводження в громадському транспорті». Проведено  консультації для батьків: «П’ять причин читати дітям книги», «Розвиваємо мову – веселі ігри», «Екологічне виховання дітей в сім’ї».

У ЗДО № 20 «Буратіно» до Всесвітнього дня водних ресурсів вихованці групи «Перлинки» переглянули мультфільм «Подорож краплинки води» та провели цікавий дослід «Кольоровий вулкан», а діти з групи «Капітошка» познайомилися з цікавими фактами про воду, провели різноманітні досліди з водою, вчили правила збереження води, грали з краплинкою в цікаві музичні та дидактичні ігри, а вихователі за підтримки батьків створили фільм «Вода – жива  душа планети».  Малята груп «Дзвіночки» та «Бджілки»  закріплювали  свої знання про весняні зміни в природі на заняттях «В гості йде до нас весна», «Весна іде – тепло несе», «Перелітні птахи», «Первістки весни»,  малювали весняні гілочки та ліпили посуд для ведмедиків. А вихованці групи «Перлинки» малювали Їжачка в нетрадиційній  техніці малювання «Кляксографія».

У ЗДО №5 «Веселі зайчата» проведено заняття, присвячене темі «Україна – рідний край». Коли, як не сьогодні, так актуально сказати своїй країні: «Я тебе люблю!». Малята із задоволенням поринули у більш глибше пізнання рідного краю: символи, природа, довкілля, ремесла, культура та таланти, особливості рідної країни. Продовжили знайомитись також з чарівними світами цифр, звуків та літер.

У ЗДО №18 пройшов екологічний тиждень «Зелений світ». Головна мета тижня – привернути увагу педагогів, батьків та дошкільників до проблем охорони довкілля, вказати на позитивний та негативний вплив людини на стан природи, удосконалити природничо-екологічну компетенцію вихованців закладу дошкільної освіти. Вихователі провели різноманітні заняття з дітьми та консультації для батьків на екологічну тематику. В рамках тематичного тижня було проведено засідання круглого столу «Екологічне виховання старших дошкільників у роботі з батьками». Також садочок долучився до відзначення Всесвітнього дня поезії, створивши нову серію з циклу «Марійчині історії». Вчитель-дефектолог Комар Г. П. провела консультацію для вихователів «Створення безбар’єрного середовища в навчанні дітей», на якій довела, що у стані війни діти дошкільного віку належать до найвразливішої категорії населення. Перебуваючи в небезпеці, у тривалому стресовому стані, дитина позбавлена нормальних умов для розвитку та освіти. Однією з надважливих задач на сьогодні є створення всіх необхідних умов з метою забезпечення доступу всіх охочих дітей відповідного віку до якісної дошкільної освіти.

У ЗДО №13 «Берізка» вихователь ІІ молодшої групи  «Мрія» Ткач М.А. впродовж тижня працювала над темою «Про дружбу і друзів». Вихователь середньої групи «Бджілки» Білоцерковська В.В. знайомила дітей з темою «Побут сім’ї. Наші помічники-електроприлади».  На занятті з ДНС грали в інтерактивну авторську гру «Збережемо довкілля», де діти вчилися сортувати сміття, знайомилися з правилами поведінки в оточуючому довкіллі. На занятті з художньо-естетичного розвитку вчилися малювати за допомогою інструментів додатку GOOGLE –jamboard, виконували аплікацію з геометричних фігур додатку GOOGLE –jamboard. Вихователь інклюзивної групи «Калинонька» Гуржій Л.В. працювала з дітьми за  темою тижня «Казка вчить, як на світі жить». До Міжнародного дня щастя на занятті з розвитку мовлення ознайомила дітей з казкою В. Сухомлинського «Казка про щастя». Вихователь старшої групи «Дивосвіт» Андрієвська А.С. провела роботу з економічного виховання та провела консультацію для батьків «Що робити, якщо дитина взяла чужу річ». Інструктор з фізкультури Табацька С.Т. з малечою мандрували по казках. Такий ігровий метод допомагає  дитині випробувати свої сили, зміцнює впевненість у собі, викликає позитивні емоції, добрий настрій. Вчитель-логопед Булах О.Л. з дошкільниками вчились розповідати українську народну казку «Колосок» за малюнками  та виконували різні цікаві завдання змістом казки. На індивідуальних логопедичних заняттях діти виконували артикуляційні вправи та вчились вимовляти слова із звуками: С, З, Р, Л.

У ЗДО №2 «Кульбабка» пройшов цікавий тематичний день, присвячений Всесвітньому дню казки. Педагоги Киця Алеся, Макаричева Людмила та Попадинець Олена  навчали дітей любити прекрасне, розрізняти добро  і  зло, радіти  за  перемогу інших, брати  приклад з веселих, добрих, вірних   і   чесних   героїв. Діти з бажанням слухали, переказували та драматизували улюблені казки, а ще чаклували,  фантазували і мріяли…. У всіх був чудовий настрій, адже казка -це диво: сповнене краси…  У рамках тематичного дня «День води» в усіх вікових групах пройшли заняття «Вода у нашому житті». Вихователі в цікавій ігровій формі надали малюкам знання про місцезнаходження води в природі, потребу у воді для всіх живих істот та для об’єктів неживої природи.  Яркаєва Наталя, вихователь старшої групи, зробила цікаві досліди. Під час занять діти  продовжували розвивати вміння логічно мислити, міркувати, робити невеликі висновки, узагальнення. Мета таких занять – виховувати бережне ставлення до води, економно використовувати її, формувати у дошкільнят екологічно доцільну поведінку. Інструктор з фізичного виховання Постоєнко Оксана підготувала для малят цікаві естафети, де замість звичайного спортивного інвентарю було запропоновано скористатись підручними засобами, котрі є в кожній родині й абсолютно безпечні. Продовжує роботу  проєкт «Kulbabka TV». Вихователь Хапайло Наталя у своєму відео  познайомила дітей з равликом, як домашньою твариною. Така форма роботи сприяє вихованню відповідальності, допитливості, інтересу до дослідження об’єктів живої природи.

Педагогічний колектив ЗДО ПМПЦРД «Ромашка» продовжує проводити цікаві та пізнавальні онлайн – заняття з освітніх напрямів розвитку дошкільної освіти. Вихователь Липницька Т.П. провела заняття «Вода у нашому житті». Діти продовжують вивчати нейрогімнастику з вчителем-дефектологом Сосновською А.О. «Веселі вправи покажи – мене розвесели». Вихователь Панасович О.В., провела онлайн – спілкування з дітьми «Як добре повернутися додому». Практичний психолог Пономар Ю.В. провела розвиваючі заняття по всім віковим групам з  розвитку логічного мислення «Властивості та призначення предметів, що оточують нас». Батькам вихованців  надаються рекомендації та консультації по безпеці життєдіяльності дітей під час воєнного станув країні.

У  дошкільному підрозділі МГ №5 у І різновіковій групі «Золотий ключик» тиждень минув під назвою «Весняний небосхил». Молодші дошкільнята познайомилися з природою космічного простору в відеозаняттях «Місяць світить, та не гріє», «Ясне сонечко нас зігріває». Проведені консультації для батьків, як важливо роботи гімнастику для очей після перегляду занять. У ІІ різновіковій групі «Веселка» тиждень був різноманітним на виховні заходи. Дошкільнята долучилися до цікавих заходів в рамках Всесвітнього тижня грошей (GMW) – було проведено онлайн-заняття «Навіщо потрібні гроші» (діти в ігровій формі дізналися «Де живуть гроші», «Що можна купити за гроші, а що ні»). Протягом тижня вихователем були проведені онлайн заняття з логіко-математичного розвитку «Математична сімейка», ознайомлення з природним довкіллям «За життя без сміття» (до Всесвітнього дня Землі). Також проведені консультації для батьків «Гімнастика для очей – веселе сонечко» (не забуваємо про гігієну зору під час перегляду відео занять).

Дошкільний  підрозділ МПШ №8 також долучився до відзначення тематичних дат. Так,  до Дня Землі вихователь Бова І.М. (старша група) провела навчально – пізнавальну  гру «Земля – радіє, Земля – сумує», Рибкіна Т.С.( середня група) – заняття «Подорож планетою Земля». До Дня води вихованці старшої групи стали учасниками навчально-пізнавальної гри «Захопливі експерименти з водою», діти середньої групи долучилися до  заняття «Подорож маленької краплинки», а найменші вихованці переглянули розвиваючий відеоролик «Подорож маленької краплинки» та заняття «Водиця – чарівниця» (вихователь Карюк О.О.). До дня щастя для вихованців молодшої групи було проведене заняття – п’ятихвилинка «Казка про щастя».

Успіх приходить лише до того, хто його прагне, добивається, завойовує, докладаючи максимум зусиль.  Кожен заклад пишається досягненнями своїх учнів.

Учні ДЛ №4 взяли участь у онлайн-вікторині «Алея патріотів. Дерева життя відомих українців».

У конкурсі STEM – букет взяли участь: Сафонова Анастасія, учениця 5 класу МГ №5,  учні ДЛ №4 та колектив ЦТПУМ.

Учень 9 класу Антонов Степан та учениця 8 класу Гордієнко Аріна МГ №5  взяли участь у літературному конкурсі для юніорів «Вплив фінансових рішень на життя».

Здобувачі освіти 1-10 класів Марганецького ліцею №10 (учителі мистецтва – Резунова Оксана, Болгар Лілія) учасники обласного конкурсу малюнків «Жінка – Весна» в рамках відкритого обласного конкурсу-фестивалю «Сузір’я талантів в гармонії зі всесвітом».

І місце посіла Ковальова Ірина, здобувачка освіти 9-В класу (учитель мистецтва Болгар Лілія) МЛ № 10 у Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості, присвяченому пам’яті Марії Примаченко «Чарівний світ українського мистецтва» з творчою роботою «Славетний Кобзар». У закладі підвели підсумки шкільного етапу конкурсу «Промисловість надихає», та здійснили  реєстрацію переможців на обласний етап.

Учні МЛ №11 взяли участь у міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру».

Учень 11-Б класу Іванов Р. (МЛ№11) брав участь у конкурсі  літературної творчості для учнів  10-11 класів «Березневі містерії»,   який проводив  Київський  університет імені Бориса Грінченка (вчитель Іванова О.Я.).

Вітаємо ученицю художнього відділення Школи мистецтв Жернову Марію та її  викладача  Веремєєнко К.Ю. з перемогою  (І місце) в Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості, присвячений пам’яті Марії Примаченко.

Вихованці гуртків ЦНТТ (керівники Парфьонова Н. М. та Рахвалова І.Р). виконали двотурові практичні завдання обласного конкурсу з початкового технічного моделювання для учнів молодшого шкільного віку – чекаємо на результати змагань. Вихованець гуртка ЦНТТ (керівник гуртка Рахвалова І.Р.) представив авторську модель  за темою «Спортивний дитячий майданчик» в обласному  інтелектуальному конкурсі «Модель майбутнього»  від КЗПО «ДОЦНТТ та ІТУМ» – чекаємо на результати заходу. 11 вихованців Міського центру науково-технічної творчості стали переможцями VII Всеукраїнської виставки-конкурсу «Талановиті! Наполегливі! Успішні!». Вітаємо гуртківців та наставників !

У гуртках ЦКПР «Палітра» та «Майстерня рукоділля» провели конкурси та  вікторини «Алея патріотів. Дерева життя відомих українців», в рамках проведення ІІ обласного відкритого патріотичного дослідницького проєкту «Збережи свою ідентичність».

Вітаємо учнів з перемогою та участю в конкурсах, бажаємо гідно і гордо крокувати назустріч своїй мрії. Успіхів вам, віри в себе і наполегливості!

МИ – РАЗОМ!  НАС – НЕ ЗДОЛАТИ!,- повідомляється на сторінці міськради.

Scroll to Top
Догори