Ігнат пояснив, що потрібно ЗСУ, аби боротись з російськими керованими авіабомбами

Російські окупанти застосовують керовані авіабомби по всій лінії фронту. Аби протистояти цьому, необхідні засоби, які б допомагали знищувати авіацію ворога на великих відстанях.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на слова речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрія Ігната в ефірі телемарафону.

"Це не лише південь, а по всій лінії фронту: Сумська область, Чернігівська область, безумовно, східний напрямок. Вони атакують (керованими авіабомбами, – ред.) всюди. Тобто, є ця нова загроза, на яку реагувати, м'яко кажучи, важко, бо противник застосовує ці керовані бомби дистанційно, і поки що безкарно", – розповів Ігнат.

За словами речника командування Повітряних сил ЗСУ, ворожі літаки завдають ударів з дистанції від 50 кілометрів від лінії бойового зіткнення або ж від кордону з Україною, чи моря. Ці ж літаки наразі нічим дістати.

Щодня ворога застосовує на лінії фронту близько 10-12 керованих авіабомб. В основному, це бомба ФАБ-500, яка обладнана крилами, GPS-навігацією й здатна летіти до цілі ще 10-20 кілометрів, а можливо й більше.

Як протистояти цьому?

Україні необхідні наземні засоби, такі як Patriot або ж SAMP-T.

"А найкраще – це сучасні літаки, наприклад, F-16 або інші літаки покоління 4+, здатні протистояти російській авіації на великих відстанях, які мають і потужні радари, і ракети класу "повітря-повітря". Тільки так можна протистояти цій загрозі. Тому ще раз і ще раз треба звертатися до наших партнерів, щоб дійсно процес надання Україні такої техніки пришвидшувався", – заявив Ігнат.

Нагадаємо, РБК-Україна писало про те, що, за словами речника Східного угруповання військ ЗСУ Сергія Череватого, росіяни використовують на Бахмутському напрямку вдосконалені керовані авіаційні бомби ФАБ-500.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Увага! Під час війни активізувалися інтернет-шахраї, які видають себе за сайт РБК-Україна. Вони використовують наш дизайн та особисті дані редакції. Єдиний домен РБК-Україна – www.rbc.ua. Про фейкові сторінки з нашою назвою повідомляйте на пошту: sb@rbc.ua.

Scroll to Top
Догори