Повертаються в Україну? В ISW оцінили здатність “вагнерівців” вплинути на можливості РФ

Розрізнені контингенти ПВК "Вагнера", ймовірно, повертаються до ведення бойових дій у лавах російської окупаційної армії в Україні. При цьому найманці не зможуть допомогти загарбникам відчутно переламати ситуацію на їхню користь на фронті.

Так вважають аналітики Інституту вивчення війни, передає РБК-Україна з посиланням на новий звіт ISW.

Експерти проаналізували повідомлення, що з'явилися, про повернення різних підрозділів "вагнерівців", щоб знову повоювати проти України.

На думку аналітиків, бойовики цього угрупування, швидше за все, несуттєво вплинуть на бойові можливості РФ, не забезпечивши повного набору ефективності, який ПВК "Вагнера" мав як унітарна організація під керівництвом Євгена Пригожина та засновника даного угрупування Дмитра Уткіна.

У публікації наводиться заява колишнього голови Луганської обласної військової адміністрації Сергія Гайдая 23 вересня про те, що у цій галузі та на різних ділянках лінії фронту діють загони "вагнерівців".

Екс-чиновник також зазначив, що йому не відома чисельність бойовиків "Вагнера" чи дані про організацію, під якою вони діють в Україні.

Як пишуть в ISW, джерело, пов'язане з ПВК "Вагнера", повідомило, що близько 500 найманців цього угруповання, включаючи тих, хто відмовився брати участь у повстанні 24 червня в РФ, приєдналися до нової невстановленої організації, сформованої колишнім начальником відділу кадрів "вагнерівців" . Він також додав, що найманці, швидше за все, повернуться до України, щоби брати участь у боях на південному фланзі Бахмута.

Раніше експерти Інституту вивчення війни спостерігали повідомлення про те, що начальник відділу кадрів ПВК "Вагнера", раніше відомий як Вадим В. "Кришталь", намагається завербувати цих бойовиків у нову ПВК для операцій в Африці.

"Такі повідомлення вказують на те, що сили "Вагнера" роздроблені і навряд чи зможуть організуватися в згуртовану бойову силу або вплинути на бойові можливості Росії, якщо вони повернуться до бойових дій в Україну", – йдеться у звіті.

"Вагнерівці" після повстання Пригожина

Нагадаємо, після невдалої спроби державного перевороту в Росії, що організовував ватажок ПВК "Вагнера" Євген Пригожин, частина цих найманців "переїхала" до Білорусі, а ще деяка частина підписала контракт із Міноборони РФ.

За кілька місяців у Росії впав літак, на борту якого знаходився Пригожин. На тлі цього число "вагнерівців" у Білорусі почало зменшуватися .

Як пояснювали раніше в ЦНС, виїзд "вагнерівців" із Білорусі пов'язаний із відсутністю фінансування з боку Росії. Сьогодні повідомлялося, що у Білорусі зараз перебуває менше тисячі бойовиків приватної військової компанії "Вагнер".

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Scroll to Top
Догори