Багато популярних дієт виключають споживання вуглеводів, звідси й поширилась думка про те, що саме вони є головною причиною появи зайвих кілограмів.
Про те, чи можна насправді їсти вуглеводи при схудненні, розповідає РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію тренера Аніти Луценко в Instagram.
Що треба знати про вуглеводи
"Вуглеводи, на мою думку, набули трошки демонічного образу саме через солодощі. Але, якщо чесно, то в солодощах не менше жиру, ніж вуглеводів", – каже Луценко.
Вона зазначає, що Всесвітня організація здоров’я радить, щоб доля вуглеводів в раціоні складала 50%. Це забезпечить людину: енергією, силами, стабільним емоційним станом, адже у складних вуглеводах багато клітковини, вітамінів і мінералів.
"Є складні вуглеводи або як їх ще називають повільні, бо вони повільно вивільняють енергію. І є прості вуглеводи, їх ще називають швидкі, бо вони швидко дають енергію", – пояснює тренер.
Складні та прості вуглеводи (фото: Instagram/ Аніта Луценко)
Чи призводять вуглеводи до збільшення ваги
Часто проблема виникає через те, що люди не їдять складні вуглеводи – каші, хліб, картоплю, овочі, макарони. Але при цьому вони їдять багато швидких вуглеводів – соки, напої, солодощі, рафіновані продукти, булочки, тортики, мед.
"Коли ви не їсте повільні вуглеводи, вам хочеться їсти швидкі і бажано увесь час. Коли ж ви починаєте їсти складні – місця для солодощів залишається не так вже й багато, його просто не хочеться аж так багато. У мене завжди була мета на моїх курсах – змінити звичку у людей їсти прості вуглеводи й замінити їх складними, а прості "на задоволення" залишити", – говорить Луценко.
Чи можна їсти вуглеводи під час схуднення
"Чи потрібно відмовитися від вуглеводів, щоб схуднути? На мою думку – ні! Схуднення – це процес входу в нормальні здорові харчові звички. Їсти вуглеводи – це нормально. Чи потрібно йти в якусь дієту, а із неї вже іти в нормальне харчування? Як на мене, це якийсь складний шлях. Можна все їсти й худнути", – говорить тренер.
Вона додає, що коли людина не їсть вуглеводів, то організм починає утворювати їх із білків, які замість того, щоб давати тілу пружність – ідуть на утворення глюкози.
Читайте також про те, що Аніта Луценко пояснила, як підтягнути руки у домашніх умовах.
Раніше ми писали про те, що Аніта Луценка розповіла, чому з'являються набряки і як їх позбутись.