У відкритий доступ викладено Інтерактивну карту стратегічних корисних копалин, розроблену Державним науково-виробничим підприємством “Геоінформ України”.
Як передає “Укрінформ”, про це повідомили у пресслужбі Держгеонадр.
“Державна служба геології та надр України ініціює наповнення Державного геологічного порталу онлайн-сервісами. ДНВП “Геоінформ України” створив Інтерактивну карту стратегічних корисних копалин, серед яких берилій, гафній, графіт, золото, літій, марганець, мідь, нікель, ніобій, олово, рідкісноземельні, свинець, срібло, тантал, титан, цинк, цирконій та інші”, – йдеться у повідомленні.
У відомстві зазначили, що карта містить позначення контурів перспективних рудопроявів, об’єктів надрокористування, заяв на отримання та ділянок діючих спеціальних дозволів.
Інтерактивна карта передбачає перехід на базу даних спеціальних дозволів і на паспорти об’єктів з Державного кадастру та балансу. Підключено шари областей, районів, ОТГ, що дозволяє визначити приналежність об’єктів надрокористування до конкретних адміністративних одиниць.
Сервіс працює на основі GIS-технологій; наявна інформація може бути завантажена та оброблена будь-якою геоінформаційною системою.
“Розміщення всіх необхідних надрокористувачу баз даних та реєстрів на єдиному зручному ресурсі є нашою метою”, – прокоментував голова Держгеонадр Роман Опімах.
Як повідомлялось, Держгеонадра та Держгеокадастр уклали Договір про інформаційне співробітництво. Документ передбачає автоматизований обмін інформацією між Єдиною інформаційною системою користування надрами та Державним земельним кадастром.