Іран та Північна Корея, які вже передавали Росії зброю та боєприпаси для ударів по Україні, продовжують розглядати можливості нових постачань, попри заборону Ради безпеки ООН.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву постійного представника США при Раді безпеки ООН Лінди Томас-Грінфілд під час засідання.
Представниця США наголосила, що люди в Україні сьогодні страждають і гинуть через те, що Іран підтримує Росію.
"Ми вважаємо, що Іран зараз розглядає можливість продажу сотень балістичних ракет Росії", – сказала посол.
Вона закликала Тегеран змінити курс і не робити цих кроків.
Крім того, за словами Томас-Грінфілд, Північна Корея публічно заявляє, що не надає підтримки Росії. Однак ця країна надавала зброю ПВК "Вагнер", що є прямим порушенням іншої резолюції Ради безпеки ООН.
"Ми стурбовані тим, що КНДР планує відправити більше військового озброєння ПВК", – додала представниця США.
Вона підкреслила, що Сполучені Штати засуджують дії КНДР і закликають Пхеньян відмовитися від цих постачань і дотримуватись резолюції РБ ООН. Посол також звернулася із закликом до членів Ради безпеки підтримати США з цього питання.
Заступник генерального секретаря ООН з політичних питань Розмарі Дікарло переконана, що Росія не виявляє жодних ознак припинення бойових дій в Україні.
"Війна в Україні наближається до своєї річниці, а кінця боїв і страждань не видно. Увесь час свят збройні сили РФ продовжують завдавати ударів по ключових українських містах", – сказала Дікарло.
Своєю чергою, постпред Китаю при ООН Чжан Цзюнь вважає, що війна проти України є результатом тривалого дисбалансу у сфері безпеки в Європі.
"Нинішня ситуація в Україні є наслідком акумуляції та тривалої еволюції глибинного дисбалансу у сфері безпеки в Європі", – сказав дипломат.
Раніше генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш згадав у Раді безпеки ООН про глобальні проблеми, які створила російська війна в Україні, та беззаконня, яке вона провокує.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.