Кіберзлочинці регулярно атакують банківські картки українців. Шахраї придумали масу схем, як видурити гроші та отримати доступ до рахунків. Втім, є кілька простих кроків, які допоможуть захистити свої кошти.
Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію фінансиста Наталії Рудевіч в Instagram.
Зберігайте гроші на різних картках
"Не зберігайте великі суми на одній картці, або ж покладіть гроші на картки від різних банків. Також можна закинути гроші на короткостроковий депозит, або монобанку", – каже Рудевіч.
Використовуйте різні паролі до різних акаунтів
Так шахраям буде складніше отримати доступ до ваших сторінок, бо навіть, якщо зламають один акаунт – решта будуть для них недоступні. Дані з паролями зберігайте в захищеному місці.
"Якщо банк дозволяє, то можна встановити динамічний CVV, він буде періодично змінюватись", – говорить фінансист.
Встановіть інтернет-ліміти на картці
"Виставте суму, з якою ви можете розлучитися. Краще ви щоразу збільшуватимете суму перед покупкою, ніж втратите свої гроші", – радить експерт.
Також встановіть заборону на здійснення платежів, якщо країна, у який ви перебуваєте, не буде збігатись із країною, у якій здійснюється платіж.
Використовуйте банківське страхування
"Скористайтеся банківським страхуванням ваших грошей від фінансового шахрайства з гарантованим поверненням викрадених сум", – радить Рудевіч.
Подвійна аутентифікація
Це використання одразу двох різних способів підтвердження. Завжди використовуйте подвійну аутентифікацію у своїх акаунтах.
Підв'яжіть свій мобільний до паспорта
Якщо ваш номер буде прикріплений до паспорта, це не дасть злочинцям перевипустити вашу SIM-карту й, відповідно, отримати доступ до банківського рахунку.
Розраховуйтесь Apple і Google pay
Ці варіанти оплати безпечніші, ніж вводити номер картки для оплати на різних сайтах. Також варто уникати введення даних вашої картки, якщо користуєтесь публічним Wi-Fi.
Дуже важливо ігнорувати фішингові посилання на шахрайські інтернет-ресурси, які від справжніх сайтів будуть відрізнятися однією непомітною літерою. Тому дуже уважно переходьте за посиланнями.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Публикация от Наталія Рудевіч (@natali.profinance)
Раніше ми писали про те, як обійти банківські комісії – лайфхаки від фінансиста.
Читайте також про те, яку суму безпечно тримати в банку, бо її гарантовано повернуть.